Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Dawid Murek: Po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy zespołem

Dawid Murek: Po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy zespołem

fot. archiwum

Podopieczni Marka Kardosa w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski przełamali passę porażek. - Udowodniliśmy, że potrafimy się podnieść w trudnym momencie - przyznał Dawid Murek. Bydgoszczanie zwracali uwage na kontuzję i brak lidera w zespole.

Spotkanie, którego stawką był awans do półfinałów Pucharu Polski było widowiskiem jednostronnym, bowiem jedynie w pierwszym secie siatkarzom Delekty Bydgoszcz udało się prowadzić wyrównaną walkę AZS-em. W pozostałych fragmentach meczu, zdecydowanie przeważali częstochowianie. – Nie było w naszym zespole osoby, która mogłaby podjąć walkę, albo spróbować poderwać kolegów, do tego żeby zacząć zdobywać punkty – ocenił Wojciech Jurkiewicz. Do czwartkowego wyniku bydgoszczan przyczyniło się również osłabienie kadrowe, które dotknęło zespół w ostatnich dniach. – Do kontuzjowanego Pieczonki, Wrony i mającego problemy z plecami Martina Sopko doszło przed meczem, na szczęście tylko złe samopoczucie Dawida Konarskiego. Mamy nadzieję, że nie będzie to nic poważniejszego – przyznał Waldemar Wspaniały .

Brak podstawowych zawodników, był okazją do zaprezentowania się dla graczy, którzy do tej pory nie mieli okazji występować na tak wysokim poziomie. Swój występ w szeregach Delekty do udanych zaliczyć może Marcin Waliński, który na co dzień reprezentuje barwy młodej drużyny z Bydgoszczy. – Jak na pierwszy mecz, pokazał się z bardzo dobrej strony. Uważam, ze w przyszłości może to być bardzo ciekawy zawodnik – ocenił dwudziestolatka szkoleniowiec Delekty.

Po dwóch wysokich porażkach w PlusLidze, zdecydowane zwycięstwo nad Delektą dało akademikom wiele powodów do radości. – Chcieliśmy się odnaleźć po tych naszych przegranych w lidze, które troszeczkę zbyły nas z tropu. Tak naprawdę, nie wiedzieliśmy co się z nami dzieje. Udowodniliśmy, że potrafimy się podnieść w trudnym momencie, po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy zespołem – przyznał po spotkaniu kapitan AZS-u Dawid Murek.Dobre wykonanie taktyki oraz zespołowość, która opuściła nas w ostatnich dniach, wróciła. To jest dla nas najważniejsze, liczymy na to, że dalej w turnieju będzie tylko jeszcze lepiej – cieszył się kapitan akademików. Kolejnym rywalem siatkarzy spod Jasnej Góry będzie ZAKSA Kedzierzyn-Koźle, która w meczu rozgrywanym we wtorek w hali Polonia, zdecydowanie pokonali częstochowian. Sobotnia potyczka będzie zatem doskonałą okazją do rewanżu dla podopiecznych Marka Kardosa.W sobotę musimy zagrać na sto dwadzieścia procent żeby osiągnąć sukces – zapowiadał szkoleniowiec AZS-u, który tuż po zakończeniu meczu z Delektą nie znał jeszcze kolejnego rywala swoich podopiecznych.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved