Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Udany początek roku dla Dinama Bukareszt

Udany początek roku dla Dinama Bukareszt

fot. archiwum

Od zwycięstwa rozpoczęła tegoroczne zmagania w  rumuńskiej Divizia A1 nowa drużyna Mileny Rosner. Dinamo Romprest Bukareszt nie dało przeciwnikom najmniejszej szansy w  zaległym spotkaniu 11. kolejki wygrywając pewnie 3:0.

Co prawda runda rewanżowa w lidze rumuńskiej rozpocznie się dopiero w najbliższą sobotę, jednak Dinamo Romprest Bukareszt rozpoczęło zmagania już w środę. Nowa drużyna Mileny Rosner rozegrała bowiem zaległy mecz z 11. kolejki. Przeciwnikiem Dynama była ekipa SCM U Craiova.

W tym sezonie w Divizia A1 walka o medale rozegra się pomiędzy czterema ekipami: Ştiinţa Bacău (aktualny lider z dorobkiem 28 punktów po 10 kolejkach), Tomis Constanţa (26 punktów), LPS Piatra Neamţ (25 punktów) oraz Dinamo Bukareszt (po 9 kolejkach, przed zaległym meczem, dorobek punktowy Dinama wynosił 19 punktów).

Ostatni przeciwnik drużyny Mileny Rosner po 9 kolejkach z dorobkiem 10 punktów zajmował 8. lokatę. Zdecydowanym faworytem spotkania było zatem Dinamo. Milena Rosner i koleżanki nie zawiodły, odprawiając przeciwniczki po trzysetowym meczu, na rozegranie którego potrzebowały zaledwie 67 minut.Każda z partii miała podobny przebieg – Dinamo szybko osiągało kilkupunktowe prowadzenie, które powiększało, by ostatecznie zdeklasować rywala.

O wiele trudniejsze zadanie czeka ekipę Mileny Rosner już w najbliższą sobotę. Drużyna polskiej siatkarki podejmować będzie na własnym parkiecie sąsiada z ligowej tabeli – LPS Piatra Neamţ. W meczu otwierającym sezon 2010/2011 Dinamo musiało uznać wyższość przeciwniczek, przegrywając ostatecznie 2:3. Teraz podział punktów z pewnością nie zadowoli żadnej z drużyn. Dla Dinama wygrana, zwłaszcza za 3 punkty, pozwoli na awans, natomiast brak punktów sprawi, że czołówka ligi "odskoczy".

Pierwsze spotkanie rundy rewanżowej będzie dla siatkarek Dinama Bukareszt poważnym sprawdzianem. Pod koniec roku klub pozyskał bowiem trzy nowe zawodniczki, które mają pomóc tej ekipie w wywalczeniu złota. Oprócz Mileny Rosner są to Chorwatka Biljana Gligorovic oraz Peruwianka Patricia Soto.

Ciekawostką jest fakt, że w rumuńskiej Divizia A1 dopiero od tego sezonu obowiązuje znana z polskich, ale także światowych parkietów punktacja. Jeszcze w poprzednim sezonie zwycięzca meczu otrzymywał 2 punkty, natomiast przegrany: 1.

Dinamo Bukareszt – SCM U Craiova 3:0
(25:19, 25:12, 25:17)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved