Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kiedy Aleh Akhrem będzie mógł założyć koszulkę z orłem?

Kiedy Aleh Akhrem będzie mógł założyć koszulkę z orłem?

fot. archiwum

Aleh Akhrem, kapitan reprezentacji Białorusi i jeden z najlepszych zawodników polskiej ligi, otrzymał polskie obywatelstwo i nie ukrywa, że chciałby występować w biało-czerwonych barwach. - Ale tutaj nie wszystko zależy ode mnie - mówi zawodnik.

28-letni przyjmujący od 1,5 roku jest zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów. W tym czasie dorobił się już statusu gwiazdy PlusLigi. Były siatkarz greckiego Iraklisu Saloniki, z którym dotarł do finału Ligi Mistrzów, miał dwa marzenia – pierwszym było otrzymanie polskiego paszportu, drugim gra w naszej drużynie narodowej. Jedno z tych marzeń już się spełniło, na ziszczenie się drugiego wciąż jest szansa.

Aby mierzący 195 centymetrów zawodnik mógł zagrać dla Polski, musi zostać spełnionych kilka warunków. Koniecznie jest wpłacenie na konto międzynarodowej federacji (FIVB) 15 tysięcy euro i odczekanie dwóch lat karencji za zmianę reprezentacji narodowej. Czasami pojawiają się wyjątki od tej reguły – jeśli zawodnik zmienia reprezentację, by zagrać na Igrzyskach Olimpijskich okres kary może zostać skrócony. W tym Aleh Akhrem powinien upatrywać swojej szansy, choć będzie jeszcze trzeba dogadać się z białoruską federacją, a ta była oburzona już wtedy, gdy siatkarz ubiegał się o obywatelstwo naszego kraju.

Jeśli Akhrem mógłby grać w polskiej kadrze, byłoby to z korzyścią dla obu stron. Znakomity siatkarz miałby szansę występów na wielkich imprezach i osiągania sukcesów, jakich reprezentacja Białorusi mu nie daje. A Polska drużyna zostałaby poważnie wzmocniona. Akhrem to zawodnik, który obok Michała Winiarskiego i Bartosza Kurka byłby najlepszym polskim przyjmującym. Dodajmy, że żona Aleha Akhrema Natalia, spodziewająca się aktualnie dziecka, jest Polką urodzoną na Białorusi.źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved