Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Kęczanin zwyciężył Błękitnych i jest trzeci w tabeli

II liga M: Kęczanin zwyciężył Błękitnych i jest trzeci w tabeli

W zaległym pojedynku 13. kolejki siatkarze Błękitnych Ropczyce ulegli 1:3 Kęcznionowi Kęty. Mecz był bardzo zacięty, chociaż nie stał na najwyższym poziomie. Zwycięstwo to awansowało zespół z Małopolski na trzecie miejsce w tabeli grupy 4 II ligi mężczyzn.

Podobnie jak w pierwszej rundzie w Kętach, tak i w Ropczycach Kęczanin ograł Błękitnych. Ropczycanie tryumfowali tylko w pierwszym secie, który w końcowej jego części miał bardzo nerwowy przebieg. Wszystko za sprawą decyzji sędziego z Nałęczowa, które wprowadziły nerwowość w poczynania gości i ułatwiły zwycięstwo miejscowym. Gospodarze decydujący punkt zdobyli po skutecznym bloku rozgrywającego Marcina Sroki i środkowego Tomasza Pieniążka.

Druga odsłona należała już do drugoligowego beniaminka z Kęt, którzy zaczął przeważać do jej połowy. Był to najkrótszy set meczu. Trwał dwadzieścia minut. Rozstrzygający punkt goście zdobyli, kiedy udanym blokiem popisali się, atakujący Jonasz Biegun i środkowy Kordian Szpyrka. Od połowy tego starcia, do końca meczu, goście zaczęli dobrze grać zagrywką, co legło u podstaw ich zwycięstwa w tym spotkaniu. Trzecia partia zaczęła się od dominacji przyjezdnych, którzy prowadzili 4:1, 8:2 i 14:7. Po kilku akcjach tego seta, boisko opuścił Michał Betleja, grający szkoleniowiec Błękitnych. Popularny „Bioły" już do końca meczu nie pojawił się na parkiecie, dowodząc zespołem z ławki rezerwowych. Ropczycanie zaczęli sobie radzić coraz lepiej przegrywając, w końcówce tylko jednym punktem 23:22. Ostatnie piłki należały jednak do przyjezdnych, którzy cieszyli się z wygranej w trzecim secie, po autowym ataku najstarszego w ropczyckiej drużynie, dwudziestodziewięcioletniego atakującego Michała Gontarza. Trzecia odsłona, trwająca dwadzieścia sześć minut, była najdłuższa.

Czwarta partia tego przeciętnego, ale zarazem zaciętego meczu, przez większą jej część była wyrównana. W końcówce znów jednak lepszy był team z Małopolski. Ostatni punkt zdobył zbiciem Jacek Faron, środkowy Kęczanina. Mecz oglądała spora rzesza siatkarskiej braci. Był Mariusz Gadzina ze Strzyżowa, sędzia PlusLigi, Piotr Podpora, trener siatkarzy Wisłoka Strzyżów, Janusz Przywara, szkoleniowiec Tęczy Sędziszów Młp., Wiesław Kozieł, komisarz techniczny PlusLigi i prezes siatkarek Extrans Patii Sędziszów Młp. Siatkarzom kibicowały też siatkarki sędziszowskiego zespołu Małgorzata Młocek, Joanna Chmura, Aleksandra Mich.

Błękitni Ropczyce – Kęczanin Kęty 1:3
(25:22, 18:25, 22:25, 19:25)

Błękitni: Marcin Sroka, Gontarz, Betleja, Kochan, Pieniążek, Róg, Marć (libero) oraz Godek, Mateusz Sroka, Rusin i Borkowski
Kęczanin: Kapuśniak, Guzdek, Błasiak, Węgliński, Kubica , Szpyrka, Puchała (libero)  oraz Mamica, Biegun, Faron i Gawina

Powiedzieli po meczu:

Michał Betleja – grający trener Błękitnych Ropczyce: – Po dobrym w naszym wykonaniu pierwszym secie, później zabrakło mojej drużynie wyrachowania w grze. Brakło zespołowości. Szkoda bo to spotkanie mogliśmy rozstrzygnąć na naszą korzyść.

Marek Błasiak – trener Kęczanina Kęty: – Nasze mocne punkty w tym pojedynku to zagrywka i przyjęcie. Nie było to porywające spotkanie, tak ze strony gospodarzy jak i naszej. Na grę Kęczanina wpływ miały przebyte niedawno choroby zawodników. Gospodarzom nie można odmówić zaangażowania. Błękitni, którym brakuje lidera drużyny lepiej od nas grali w obronie. Ten mecz gdyby nie nasza dobra gra zagrywką i trochę szczęścia mógł się zakończyć odwrotnym wynikiem. Może nie jesteśmy zadowoleni z naszej postawy, ale z wyniku jak najbardziej Na wyróżnienie w moim zespole zasłużył przyjmujący Janusz Guzdek. Sędzia mylił się parokrotnie, ale na pewno nie wynikło to z jego złośliwości.