Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > GTPS Gorzów Wlkp. i Jastrzębski Węgiel bez szans na Ligę Mistrzów

GTPS Gorzów Wlkp. i Jastrzębski Węgiel bez szans na Ligę Mistrzów

fot. archiwum

W czwartek odbędą się mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski. Jak wiadomo, zdobywca Pucharu Polski zgłaszany jest przez PZPS do udziału w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Tym razem zdobycie PP może nie gwarantować udziału w Champions League.

Wszystko za sprawą przepisów CEV, które regulują sprawę zgłaszania zespołów do europejskich pucharów. A mówią one wyraźnie, że w przypadku, gdy zdobywca krajowego pucharu zajmie miejsce poniżej piątego miejsca (w naszym przypadku piątego, ze względu na wysoką pozycję w rankingu), to może być zgłoszony co najwyżej do Pucharu Challenge. W ten sposób europejska centrala chciała się zabezpieczyć przed występami w Lidze Mistrzów słabszych zespołów.

Biorąc pod uwagę skład ćwierćfinałów Pucharu Polski siatkarzy dwie drużyny już w tej chwili nie mają szans na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Jeśli Puchar Polski zdobyłyby zespoły GTPS Gorzów Wielkopolski lub Jastrzębskiego Węgla, zagrają one w Pucharze Challenge. W przypadku pozostałych sześciu drużyn zajęcie 5. miejsca w PlusLidze jest jeszcze realne, ale… nie ma takich gwarancji, ze zdobywca Pucharu Polski nie znajdzie się na miejscu szóstym. Wówczas w Lidze Mistrzów najprawdopodobniej wystąpi wicemistrz kraju.

W przypadku jastrzębian istnieje jeszcze inna szansa zagrania w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Podopieczni Lorenzo Bernardiego musieliby awansować do najlepszej czwórki tegorocznych rozgrywek Champions League, zdobyć Puchar Polski, a następnie przekonać CEV, że to właśnie im należy się… dzika karta. CEV ma ich do dyspozycji dwie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved