Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Plebiscyt: Fijałek i Prudel najlepsi na piasku w 2010 roku

Plebiscyt: Fijałek i Prudel najlepsi na piasku w 2010 roku

fot. archiwum

Kategoria najlepszej polskiej pary w siatkówce plażowej pojawiła się w naszym plebiscycie po raz pierwszy rok temu. Wówczas triumfowali Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy również w w minionym roku udowodnili, że są najlepsi. Zostali najlepszą parą w siatkówce plażowej 2010 roku.

Bijemy się w piersi, że ta kategoria Plebiscytu Strefy Siatkówki pojawiła się dopiero w IV jego edycji. Siatkówka plażowa w Polsce jest coraz popularniejsza, a rok 2010 przyniósł sporo sukcesów na arenie międzynarodowej (w przeciwieństwie do siatkówki halowej). W naszym Plebiscycie na najlepszą parę siatkówki plażowej w roku 2009 zwyciężyli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Wówczas zdobyli ponad 43% waszych głosów. W tej edycji Plebiscytu zwyciężyli z jeszcze większą przewagą, zdobywając ponad połowę wszystkich głosów. Co ciekawe, kolejność na podium jest identyczna jak w zeszłym roku.

Wyniki V Plebiscytu Strefy Siatkówki w kategorii:
Najlepsza polska para w siatkówce plażowej w 2010 roku

1. Grzegorz Fijałek i Marcin Prudel – 52,00% głosówTo był zdecydowanie ich rok. Rozpoczęli od 5. miejsca w WT w Brasili, potem podobnie było w Mysłowicach. W Gstaad byli tuż za podium i w końcu w Marsylii udało im się zdobyć pierwszy medal WT – brązowy. Niestety, nie udało się niczego wywalczyć w Starych Jabłonkach i na ME, ale na Ukrainie wywalczyli jeszcze awans do kolejnej rundy kwalifikacji do IO.

2. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz – 18,96%

Obaj nasi siatkarze świetnie zaczęli sezon od zwycięstwa w lutym w Rosji. W turniejach World Tour musieli przebijać się przez kwalifikacje i zazwyczaj im się to udawało, nieco gorzej było potem w turniejach głównych. Na osłodę zwyciężyli w turnieju satelickim CEV w Lozannie, a potem nadeszły ME do lat 23. Tu Polacy w końcu zaskoczyli i zdobyli złote medale, dodając je do kompletu złotych medali z młodzieżowych ME.

3. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak – 10,72% głosów

Młodzi zawodnicy dostali swoją szansę w turniejach WT w Polsce. Zebrane doświadczenie zaprocentowało. Kantor i Łosiak w lipcu stanęli na najwyższym podium ME do lat 20. Kilka dni później świętowali mistrzostwa Polski juniorów. Jednak to był dopiero wstęp, ponieważ na przełomie lipca i sierpnia nasi siatkarze zdobyli mistrzostwo świata do lat 19.

Kolejne miejsca:
4. Katarzyna Urban i Joanna Wiatr – 7,08% głosów
5. Renata Bekier i Daria Paszek – 5,80% głosów
6. Monika Brzostek i Kinga Kołosińska – 5,44% głosów

W czwartek poznamy najlepszego zagranicznego siatkarza na polskich parkietach w 2010 roku.

Zobacz również:
Wyniki Plebiscytu Strefy Siatkówki

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved