Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Maciej Nowak: Naszą największą bolączką jest przyjęcie

Maciej Nowak: Naszą największą bolączką jest przyjęcie

fot. archiwum

Porażka w Garwolinie odkryła słabe strony KPS Siedlce. O meczu i przeciwnościach losu mających wpływ na formę i styl gry drużyny opowiedział trener KPS - Maciej Nowak. Lidera grupy 3 II ligi mężczyzn w weekend czeka ciekawy mecz z Camperem Wyszków.

Pana podopieczni w Garwolinie nie rozegrali najlepszego spotkania. Zwycięstwo Wilgi było efektem ich bardzo dobrej gry czy raczej niedyspozycji KPS-u? Co się stało, że nie udało się przywieźć nawet jednego punktu?

Maciej Nowak:Myślę, że jedno i drugie. Garwolin zagrał bardzo dobry mecz, my za to słabszy. Widać, jak to wyszło po połączeniu. Nie powalczyliśmy i przegraliśmy bardzo gładko.

Z podstawowej szóstki „wypadł” Paweł Łęgowski. Jak wygląda jego sytuacja zdrowotna?Na dzień dzisiejszy może przyjmować, ale nie atakować. Na pewno jest to jakaś strata dla drużyny. Do tego doszedł jeszcze Paweł Kowal, który również ma naciągnięty mięsień barku, dopiero dzisiaj się o tym dowiedziałem. Paweł Rejowski ma problemy z kolanem. Marcin Śliwa w zeszłym tygodniu skręcił kostkę i dopiero zaczyna się ruszać. Niestety, trochę dopadły nas te kontuzje. Chociaż, jeśli chodzi o Nowy Rok, życzyłem sobie, aby się bez nich obyło. Nie sprawdza się to, mamy więc trochę pecha. Na pewno nie usprawiedliwia nas to przed tą drastyczną porażką. Tak jak powiedziałem na początku, Garwolin zagrał bardzo dobry mecz i uważam, że jeśli dalej będą tak grali, na pewno będę w czwórce i będą ciężkim przeciwnikiem w rundzie play-off.

Ławka rezerwowych osłabła, przez co ma pan mniejsze pole manewru. Czy ma pan już jakiś pomysł na nowe, skuteczne ustawienie drużyny?

Z pustego nawet Salomon nie naleje. Ja też nie jestem cudotwórcą, nie urodzę teraz przyjmujących. Niestety, w tej chwili naszą największą bolączka jest przyjęcie. Ten mecz ukazał naszą słabość właśnie w tym elemencie. Nie mieliśmy przyjęcia i nie było gry.

Następnym przeciwnikiem KPS-u będzie Camper Wyszków. Zespół z Wyszkowa w ostatnim czasie wzmocnił się kilkoma zawodnikami, co oznacza, że na pewno będą chcieli utrzeć siedlczanom nosa i odegrać się za poprzednie porażki na ich hali. Czy jest już obmyślona taktyka na sobotni mecz?

Byłem na meczu Campera z Hajnówką. Mam materiały, które będę analizował. Tam, podobnie jak w Garwolinie, doszło dwóch nowych, ligowych zawodników z Orła Międzyrzecz. Trzeba przyznać, że zestawiając personalnie moich zawodników i drużynę z Wyszkowa, to na papierze bez dwóch zdań oni powinni wygrać 3:0. Wiadomo, że siatkówka jest dyscypliną zespołową i tu jednostki nie wygrywają – liczy się zespół. Mam nadzieję, że powalczymy. Natomiast chciałem powiedzieć, że na razie cały czas myślimy o play-off. Nie mówmy o awansie i tego typu rzeczach, do tego jest jeszcze daleka droga. Obrazując to, chcielibyśmy być już na księżycu, ale jeszcze nie ruszyliśmy z ziemi. Ja bym studził nasze apetyty, które ostatnio zostały bardzo rozbudzone.

Do końca rundy rewanżowej zostały cztery spotkania. Czego pan oczekuje od swoich zawodników?

Na chwilę obecną trzeba zdobyć trzy punkty. To jest minimum, które z moich wyliczeń daje nam pewne play-off. Teraz to jest najważniejsze, a później zobaczymy. Na pewno lepiej jest grać z pierwszego miejsca, chociaż nie wiadomo, kto do tej czwórki wejdzie, czy to będzie Garwolin czy Hajnówka. Na pewno nie będziemy kalkulowali. Dramatem oczywiście nie będzie gra z drugiego, czy nawet z trzeciego miejsca. Play-off rządzi się swoimi prawami, a grupę może wygrać zespół startujący z czwartej lokaty. To jest całkiem inny temat.

Czyli spodziewa się pan, że po rundzie zasadniczej pana drużyna zajmie miejsce w pierwszej czwórce i weźmie udział w play-off?

Tak, w tej chwili to jest nasz cel. Idziemy do przodu małymi kroczkami, a później zobaczymy. Widać, co mogą zmienić dwie czy nawet, nie daj Boże, trzy kontuzje w drużynie. Mogą całkowicie odwrócić postawę drużyny na boisku. Tak to jest.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved