Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Łukasz Murdzia: Kalisz to wymagający rywal

Łukasz Murdzia: Kalisz to wymagający rywal

fot. archiwum

- W piątek nie będzie czasu na przestoje w grze - twierdzi Łukasz Murdzia. Kapitan drugoligowego AZS-u UAM Poznań opowiada o ostatnim zwycięstwie i przygotowaniach do piątkowego meczu na szczycie kolejki z Colmanem.

W ostatnim spotkaniu z AZS UZ Zielona Góra wszystko mieliście pod kontrolą, aż do stanu 23:19 w trzeciej partii. Co się stało wtedy z waszym zespołem?

Łukasz Murdzia:W końcówce trzeciej partii prowadziliśmy 23-19, a jeszcze wcześniej 18-12 i niestety nie postawiliśmy kropki nad i. Czułem, że w samej końcówce wkradło się rozluźnienie w nasze szeregi, co przełożyło się na nie- wykorzystanie wielu piłek, które pomimo mocnej zagrywki rywali były dobrze przyjmowane. Przeciwnicy złapali wiatr w żagle i obrócili wynik na swoją korzyść, lecz to była tylko chwilowa niemoc. Drużyna już w kolejnym secie pokazała, że im dłużej jest ze sobą, tym jest silniejsza i stanowi kolektyw.

W następnym meczu nie będziecie już sobie mogli pozwolić na takie przestoje, ponieważ waszym przeciwnikiem będzie obecny lider zespół Colmana Kalisz. Przygotowujecie się specjalnie pod kątem tego przeciwnika?Do zespołu z Kalisza przygotowujemy się jak do każdego kolejnego przeciwnika. Na pewno będzie to wymagający rywal, lecz czuję, że drużyna pała chęcią rewanżu i rozegrania na własnym parkiecie dobrych zawodów. Mówiąc o błędach i przestojach, to rzeczywiście nie będzie tu na nie miejsca, jeżeli chcemy wygrać. To Kalisz jedzie do nas na pozycji lidera, więc niech się stara, by go utrzymać. Muszą bardzo ciężko pracować, jeśli chcą wygrać, a porażki też uczą.

W poprzednim sezonie występowałeś właśnie w barwach drużyny z Kalisza, ten mecz chyba będzie dla ciebie szczególnym wydarzeniem?

Na pewno będą różne głosy i wiele podtekstów, ale powiem to po raz kolejny. Kalisz to następny rywal, którego chcę pokonać, a takie mecze tylko podkręcają atmosferę i sprawiają, że krew szybciej płynie w żyłach, co uwielbiam.

Na boisku jesteś ambitnym zawodnikiem który walczy do końca i nie odpuszcza żadnej piłki, jaki jest natomiast Łukasz Murdzia na co dzień?

Ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć chyba dlatego, że nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Chyba najlepiej wypowiedziałyby się na ten temat osoby z mojego otoczenia i to z tego bliskiego.

* rozmawiał Krzysztof Zamaryka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved