Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > GLS: Liderem przez ferie zostali Absolwenci

GLS: Liderem przez ferie zostali Absolwenci

W Gliwickiej Lidze Siatkówki nastąpiła dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach spowodowana zimowymi feriami szkolnymi. W meczach poprzedzających pauzę dobrze prezentował się zespół Absolwentów ZST-I Gliwice, którzy zdobyli fotel lidera.

W najciekawszym spotkaniu tej kolejki Absolwenci ZST-I Gliwice podejmowali u siebie ekipę Gumisiów Pyskowice. Spotkanie miało bardzo zmienny przebieg – pierwszą partię wysoko wygrali gospodarze (25:13), by w drugiej po morderczej walce przegrać 26:28. Trzeci set ponownie bardzo szybko i przyjemnie padł łupem Absolwentów, którzy zwyciężyli 25:14, a w czwartej odsłonie 25:21 górą byli pyskowiczanie. W tie-breaku więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy zwyciężyli 15:12 i zainkasowali 2 „oczka” w ligowej tabeli.

Absolwenci ZST-I – Gumisie Pyskowice 3:2
(25:13, 26:28, 25:14, 21:25, 15:12)

Po udanym początku sezonu lekkiej zadyszki doznał SiKReT Gliwice, który w meczu dziewiątej kolejki uległ SPS Knurów na własnym boisku w trzech setach. W pierwszej odsłonie knurowianie wygrali 25:20, w drugiej zwyciężyli w jeszcze wyższym stosunku – 25:18. Dopiero w trzeciej partii zawodnicy z Gliwic pokazali nieco charakteru, ale końcówka meczu nie ułożyła się po ich myśli i przegrali 25:22. Tym samym SPS Knurów traci do gliwiczan, którzy jeszcze kilka kolejek temu zasiadali na fotelu lidera, jedynie 3 punkty.

SiKReT Gliwice – SPS Knurów 0:3
(20:25, 18:25, 22:25)

Zajmująca przedostatnie miejsce ekipa Archi-Spa podejmowała na własnym parkiecie SAPS Gliwice. Gliwiczanie zajmujący miejsce w górnej połówce tabeli mieli problem z gospodarzami jedynie w pierwszej odsłonie, w której ulegli 25:22. W trzech pozostałych wygrywali odpowiednio do: 14, 17 i 22.

Archi-Spa – SAPS Gliwice 1:3
(25:22, 14:25, 17:25, 22:25)

W pojedynku w dole tabeli Sygnał Gliwice udał się do Kamieńca po cenne trzy „oczka”. Gracze z Kamieńca, którzy zdołali do tej pory zgromadzić jedynie 1 punkt, także i tym razem nie powiększyli swego dorobku punktowego. W pierwszej partii, po wyrównanej końcówce zwyciężyli goście (27:25), a w kolejnej odsłonie 25:19 wygrali gospodarze. Trzeci set kompletnie nie wyszedł graczom z Kamieńca, którzy ulegli 25:13. W „secie ostatniej szansy” drużyna z Kamieńca również nie dała sobie rady z siatkarzami Sygnału, którzy nie dali sobie wyrwać trzech punktów i wygrali 25:22.

Kamieniec – Sygnał Gliwice 1:3
(25:27, 25:19, 13:25, 22:25)

Mecz pomiędzy Hutą Łabędy a ekipą Sośnicy Gliwice został przełożony.

Pierwsze miejsce w ligowej tabeli zajmują Absolwenci ZST-I Gliwice, którzy w dziewięciu spotkaniach zebrali 23 punkty. Druga Huta Łabędy ma na swym koncie 20 „oczek” i jeden zaległy mecz, a trzeci w tabeli siatkarze Gumisiów Pyskowice w dziewięciu kolejkach uzyskali 20 punktów. W dole tabeli bez zmian: ostatni Kamieniec z 1 „oczkiem” na koncie, przedostatni zespół Archi-Spa (3 pkt) a miejsce ósme okupuje Sygnał Gliwice (6 pkt).

źródło: gls.gliwice.prv.pl, inf. własna