Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: Zabrakło nam paliwa

Dariusz Daszkiewicz: Zabrakło nam paliwa

Siatkarze Farta Kielce zwycięstwo w meczu z AZS-em Politechnika Warszawska mieli na wyciągnięcie ręki. W końcówce przegrali czwartego seta, a następnie tie-breaka. - Troszeczkę zabrakło paliwa - stwierdził po meczu trener Dariusz Daszkiewicz.

Szkoda straconej szansy. Mieliście okazję wyjechać z Warszawy z trzema punktami, a do Kielc wracacie z jednym oczkiem.

Dariusz Daszkiewicz:Gdyby przed meczem ktoś powiedział nam, że w Warszawie zdobędziemy jeden punkt, wzięlibyśmy go w ciemno, gdyż zespół warszawskiej Politechniki jest bardzo dobry, co udowodnił już nie raz w rozgrywkach ligowych. Dla mnie „inżynierowie” to rewelacja PlusLigi, mająca realną szansę na walkę o pierwszą czwórkę. Po meczu pozostaje niedosyt, gdyż mieliśmy okazję powalczyć o pełną pulę, ale zabrakło zimnej krwi w końcówce czwartej partii. Porażka w tym secie kosztowała nas to, że drużyna w tie-breaku zaczęła się odnajdywać przy stanie 5:10. Takie przestoje nie mogą się nam zdarzać. Musimy bardzo szybko wyciągnąć wnioski z tego spotkania. Wiadomo już, że będziemy grać o utrzymanie w lidze, a te mecze nie będą łatwe i również mogą się kończyć w pięciu setach. Nie możemy się zrażać jedną, dwoma nieudanymi akcjami, musimy grać od pierwszej do ostatniej piłki. Bardzo cieszy mnie doskonała gra w obronie, bo podobnie jak warszawiacy, wybroniliśmy mnóstwo piłek. Myślę, że dzięki temu kibice zgromadzeni w Hali Arena Ursynów mogli zobaczyć dobre widowisko, którego jakość trochę obniża duża liczba błędów, jakie popełniliśmy. Ale śmiało można powiedzieć, że mecz stał na niezłym poziomie.

Wspomniał pan, że w tie-breaku odnaleźliście się przy stanie 5:10. Ale w tej partii chyba dobił was Robert Prygiel?

To prawda, Robert zagrał bardzo dobrze piątego seta, walnie przyczyniając się do zwycięstwa zespołu Politechniki. Jako trener staram się przyczyn porażki doszukiwać w swoim zespole, więc można powiedzieć, że jeżeli gralibyśmy w tie-breaku tak, jak do tej pory, to nawet dobra gra Roberta by nam nie przeszkodziła w zwycięstwie… Tymczasem nam w piątej partii troszeczkę zabrakło paliwa.

Sporo świeżości w grę Farta wprowadzili nowi zawodnicy…

Richard bardzo uspokoił przyjęcie. Mimo trzymiesięcznej przerwy w siatkówc widać, że jest to zawodnik wielkiej klasy. Cały czas pracujemy nad zgraniem naszego libero z resztą zespołu. Ale pierwsze efekty już są. Z kolei Ludovic jest bardzo mocny w ataku i w tym elemencie naprawdę dobrze sobie radzi. Z kolei w przyjęciu idzie mu raz lepiej, raz gorzej. Ten zawodnik dotarł do nas późno, dlatego potrzebuje jeszcze czasu, jednak jego forma cały czas idzie do góry. Pozostaje tylko wierzyć, że ta tendencja utrzyma się do końca ligi.

W sobotę niezły, mimo że przegrany mecz z ZAKSĄ, w tym tygodniu bardzo dobry mecz z Politechniką… Czy Fart nie mógł tak grać od początku sezonu?

Graliśmy nieźle, szczególnie u siebie. We własnej hali rozegraliśmy niewiele słabych spotkań! Na swoim koncie mamy m. in. zwycięstwo z Politechniką i Jastrzębskim Węglem, z pozostałymi zespołami również prowadziliśmy wyrównane boje. Gorzej szło nam na wyjazdach. Łącznie z meczem w stolicy mamy raptem tylko pięć punktów, ale pozostaje nadzieja, że to się zmieni. W siatkówce nie da się stworzyć zespołu w przysłowiowe pięć minut. Nasz zespół to mieszanka młodości i doświadczenia, ale nawet ci najbardziej doświadczeni zawodnicy muszą wylać odpowiednią ilość potu na parkiecie, aby móc w ogóle mówić o zgraniu. Wierzę, że nasza najlepsza forma przyjdzie na najważniejsze spotkania w tym sezonie.

Czy w przyszłym sezonie dalej będziemy oglądać ekstraklasę w Kielcach?

Bardzo byśmy chcieli, ale zdajemy sobie sprawę, że podobny cel mają jeszcze trzy pozostałe zespoły. One również mają argumenty, aby o ten cel walczyć. Myślę, że liga jest bardzo wyrównana w tym sezonie… Będzie bardzo ciężko, ale głęboko wierzymy, że to zespół Farta Kielce zostanie drużyną, która utrzyma się w gronie najlepszych zespołów w kraju.