Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Atom Trefl Sopot zdeklasował Stal Mielec

Atom Trefl Sopot zdeklasował Stal Mielec

Zaledwie 44 małe punkty zdobyły siatkarki Stali Mielec w wyjazdowym spotkaniu z Treflem Sopot. Atomówki nie dały najmniejszych szans mielczankom i w trzech krótkich setach wygrały zaległe spotkanie 5. kolejki PlusLigi Kobiet.

Pierwszy set rozpoczął się od doskonałych zagrywek Magdaleny Śliwy, która skutecznie utrudniała rozgrywanie piłki mielczankom. To spowodowało, że Atom mógł grać skutecznie blokiem. Po pojedynczym bloku Sieczki, sopocianki zeszły na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:1. W dalszej fazie tej partii Trefl powiększał swoją przewagę, a trudne chwile w ataku przeżywała Dorota Ściurka, która miała duże problemy ze skończeniem piłki. Dopiero przy stanie 15:6, zespół trenera Chiappiniego popełnił kilka prostych błędów i mielczanki zdobyły trzy kolejne punkty. Na drugą przerwę techniczną gospodynie schodziły prowadząc 16:10. W końcówce pierwszej części meczu Atom nie dał sobie wydrzeć prowadzenia, a skuteczna zagrywka Kingi Maculewicz spowodowała, że sopocianki wygrały tę partię 25:16.

Drugą odsłonę meczu ponownie lepiej rozpoczęły siatkarki Trefla, które wykorzystały błędy w przyjęciu swoich rywalek z Mielca. Na nic zdała się zmiana trenera Stali, który zdecydował się na zdjęcie Anity Kwiatkowskiej. Niezawodne w ataku zawodniczki Atomu powiększały prowadzenie, które na pierwszej przerwie technicznej wynosiło 6 punktów. Amaranta Fernandez wraz z Kingą Maculewicz pilnowały przeciwniczki na siatce i rysowała się coraz większa przewaga Sopotu w tym elemencie gry. Na drugiej przerwie technicznej prowadzenie Trefla wynosiło już 16:5. W końcowej części tej partii dalej skutecznie atakowały Dorota Świeniewicz i Neriman Ozsoy, które rozegrały kolejne dobre spotkanie. Mimo ambitnej walki w końcówce seta, mielczanki uległy 17:25.

Także trzeciego seta lepiej rozpoczęły zawodniczki gospodyń. Dwa skuteczne bloki spowodowały, że po raz kolejny w tym meczu duże problemy ze skończeniem piłki miała Dorota Wilk. Atom natomiast nie miał najmniejszych problemów w tym elemencie gry, a po skutecznym zagraniu Natalii Nuszel, było już 8:2 dla sopocianek. Po przerwie zawodniczki Chiappiniego dołożyły kolejne punkty w zagrywce i bloku, co ostatecznie podłamało mielczanki. Od tej pory zawodniczki Stali nie wierzyły już w powodzenie w tym meczu. W dalszym ciągu koncertowo na zagrywce spisywała się Kinga Maculewicz, a dość nieporadnie w ataku wyglądała Kwiatkowska. Ostatecznie seta 25:11 i cały mecz 3:0 wygrał Atom Trefl Sopot.

* na podstawie relacji Anny Kossabuckiej (SportoweFakty.pl)

MVP spotkania wybrana została Kinga Maculewicz (Atom Trefl Sopot).

Atom Trefl Sopot – KPSK Stal Mielec 3:0
(25:16, 25:17, 25:11)

Trefl: Śliwa M. (4), Świeniewicz (9), Maculewicz (10), Fernandez (9), Ozsoy (6), Sieczka (9), Śliwa I. (libero) oraz Nuszel (3) i Boz (7)
Stal: Pycia (5), Kwiatkowska (9), Koczorowska (4), Wilk D. (4), Ściurka (4), Wilk A. (5), Durajczyk (libero) oraz Sadowska (3), Gierak i Szpak