Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Podsumowanie 14. kolejki francuskiej PRO A mężczyzn

Podsumowanie 14. kolejki francuskiej PRO A mężczyzn

Pomimo kilku niespodzianek w pierwszej kolejce rundy rewanżowej francuskiej ligi mężczyzn, czołowa trójka pozostaje bez zmian. Jednak Stade Poitevin coraz mocniej depcze po piętach Tours VB, tracąc do lidera już tylko jeden punkt.

Siatkarze z Poitiers w pierwszym meczu rundy rewanżowej, podobnie jak w pierwszej kolejce, pokonali Paris Volley. Tym razem jednak do zwycięstwa potrzebowali zaledwie trzech setów. O ile pierwsze dwie partie podopieczni Olivera Lecat wygrali pewnie i wysoko, to w trzeciej rywal zdołał im napędzić sporo kłopotów. Skończyło się jednak tylko na zaciętej końcówce seta, którego ostatecznie wygrali gospodarze 29:27. Dzięki tej wygranej Stade Poitevin dzieli już tylko jeden punkt od lidera tabeli, Tours VB, którego mecz został przełożony.

Stade Poitevin – Paris Volley 3:0
(25:18, 25:16, 29:27)

Dobrą passę kontynuuje także Arago de Sète, które po zwycięstwie w ubiegłą środę nad belgijskim Euphony Asse-Lennik dającym awans do rundy challenge Pucharu CEV, pokonało trzy dni później Spacer’s Toulouse 3:1 w meczu ligowym. Podopieczni Patricka Duflosa dzięki tej wygranej umocnili się na trzecim miejscu w tabeli, ale pamiętajmy, że mają oni jeszcze dwa zaległe mecze do rozegrania, które mogą dać im awans na pozycję wicelidera.

Arago de Sète – Spacer’s Toulouse 3:1
(23:25, 25:17, 25:18, 25:13)

Także siatkarze AS Cannes mają za sobą pracowity tydzień, gdyż też w środę rozgrywali mecz w europejskich pucharach i to wygrany (3:2 z Dynamem Kazań). I podobnie jak ich koledzy z Sète, także i w sobotę zeszli z parkietu zwycięscy. Pojedynek z St. Quentin, ostatnią drużyną w tabeli, nie należał jednak do łatwych. Pierwszy set był bardzo zacięty i trwał aż 41 minut, przy czym siatkarze z Lazurowego Wybrzeża wygrali go do 30. Potem w drugim secie wygrana przyszła im nieco łatwiej, ale trzeci padł niespodziewanie łupem najsłabszej drużyny w lidze. Przyjezdni nie dopuścili jednak do tie-breaka, gromiąc rywala w czwartej partii do 15.

Saint Quentin – AS Cannes 1:3
(30:32, 22:25, 25:13, 15:25)

Montpellier po dwóch nieprzyjemnych porażkach, liczyło w meczu z Nantes-Rezé na komplet punktów i było bardzo blisko zrealizowania swego celu. Mimo braku swojego głównego atakującego, Ondreja Hudecka, którego udanie zastąpił Julien Lyneel, goście prowadzili 2:0 w setach. Jednak po drugiej stronie siatki znakomicie spisywał się Alès Holubec (20 punktów w meczu), dzięki któremu gospodarze wywalczyli tie-breaka. W piątej partii ponownie jednak błyszczał Lyneel (23 punkty w całym meczu) i siatkarze z południa Francji mogli dopisać do swojego stanu posiadania dwa „oczka".

Nantes-Rezé – Montpellier Volley 2:3
(29:31, 21:25, 25:22, 25:21, 12:15)

W spotkaniu pomiędzy Nice Volley-Ball i Tourcoing, dosyć niespodziewanie wygrali ci pierwsi, pozwalając rywalowi ugrać zaledwie seta. Siatkarze z Lille przyjechali do Nicei mając za sobą serię trzech zwycięstw, w tym także nad Tours. Tymczasem 12. drużyna w tabeli postawiła twarde warunki rywalowi i nie jest tu żadnym usprawiedliwieniem słabszej dyspozycji brak kontuzjowanego środkowego Tourcoing, Larsa Losheijda. Podopiecznych trenera Paulinho ta porażka kosztowała spadek z czwartego miejsca na szóste.

Nice Volley-Ball – Tourcoing 3:1
(25:21, 20:25, 25:23, 25:19)

Kolejkę zamknął niedzielny pojedynek Rennes i Ajaccio. Pozycja w tabeli i wynik z pierwszej rundy wskazywały na wyspiarzy jako faworytów tego pojedynku. Jednak przyjezdni zagrali słabe spotkanie, ugrywając w całym meczu zaledwie 50 punktów. – Dostaliśmy nauczkę. Zupełnie przeszliśmy obok spotkania. Po kilku kiepskich wynikach, taka postawa zaczyna martwić – skomentował porażkę swoich podopiecznych Frédéric Ferrandez.

Rennes – Ajaccio 3:0
(25:16, 25:17, 25:17)

Mecz pomiędzy Tours VB i Beauvais Oise został przełożony na termin późniejszy.