Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Plebiscyt: Anna Werblińska najlepszą siatkarką w 2010 roku

Plebiscyt: Anna Werblińska najlepszą siatkarką w 2010 roku

fot. archiwum

W V Plebiscycie Strefy Siatkówki na najlepszą siatkarkę 2010 roku walka o zwycięstwo trwała do ostatnich minut głosowania. Ostatecznie o włos wygrała Anna Werblińska, która w pokonanym polu pozostawiła Małgorzatę Glinkę-Mogentale. Na trzecim miejscu  uplasowała się Agnieszka Bednarek-Kasza.

To był prawdziwy horror, a my, śledząc wyniki głosowania, do końca nie byliśmy pewni, kto zwycięży. Przewaga Anny Werblińskiej nad drugą Małgorzatą Glinką-Mogentale raz rosła, raz malała do zaledwie kilkudziesięciu głosów. Ostatecznie to jednak atakująca Aluprofu Bielsko-Biała została zwyciężczynią V Plebiscytu Strefy siatkówki na najlepszą siatkarkę 2010 roku.

Dla Anny Werblińskiej jest to już trzeci triumf w naszym Plebiscycie. Po raz pierwszy kibice docenili ją w 2006 roku, po raz drugi w roku 2009. Jednak zarówno w 2007 jak i w 2008 roku była na podium (odpowiednio trzecie i drugie miejsce). Jak widać swoją formą imponuje już polskim kibicom od pięciu lat i nie pozostaje nic innego, jak życzyć jej kolejnych sukcesów.

W 2009 roku Anna Werblińska (wówczas jeszcze Barańska) wyprzedziła Aleksandrę Jagieło i Joannę Kaczor. W tym roku wygrała o włos z Małgorzatą Glinką-Mogentale. Pozostałe nominowane siatkarki zdobyły o wiele mniej głosów niż ta dwójka, a najlepszą z nich, nagrodzona trzecim miejscem, została Agnieszka Bednarek-Kasza.Wyniki V Plebiscytu Strefy Siatkówki
w kategorii Najlepsza polska siatkarka 2010 roku

1. Anna Werblińska – 40,12% głosów

Dawniej znana pod nazwiskiem Barańska to wiodąca siła zarówno w reprezentacji, gdzie w zarówno w WGP, jak i mistrzostwach świata grała pierwsze skrzypce. Z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała zdobyła w ostatnim sezonie złoty medal mistrzostw Polski. Jest to zawodniczka obdarzona znakomitym atakiem i trudną, mocną zagrywką. Wygrała plebiscyt „Strefy Siatkówki” w ubiegłym roku.

2. Małgorzata Glinka-Mogentale – 37,98% głosów

Wydawało się, że powrót do sportu i dobrej dyspozycji po dwuletniej przerwie spowodowanej wychowywaniem dziecka jest niemal niemożliwy, ale ta znakomita siatkarka zaprzeczyła tej tezie. Wróciła do reprezentacji po dwóch latach i od razu została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką II Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej. Nie brała udziału w WGP, ale na mundialu była wiodącą postacią polskiego zespołu. Znakomicie radzi sobie też w lidze tureckiej.

3. Agnieszka Bednarek-Kasza – 8,98% głosów

Ma za sobą kolejny udany sezon w zespole z Muszyny, z którym zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski. Została też powołana do reprezentacji, gdzie również spisywała się nie najgorzej i miała pewne miejsce w szóstce, a dowodem jest nagroda dla najlepszej zagrywającej II Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej. Jest to siatkarka obdarzona piekielnie trudną zagrywką i świetnie spisuje się także zarówno w bloku, jak i w ataku.

Pozostałe miejsca:
4. Aleksandra Jagieło – 6,04% głosów
5. Joanna Kaczor – 3,78% głosów
6. Katarzyna Zaroślińska – 3,10% głosów

Jutro poznamy najlepszą polską parę w siatkówce plażowej w 2010 roku.

Zobacz również:
Wyniki Plebiscytu Strefy Siatkówki

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved