Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny o Pucharze Polski: „Dożynki”

Paweł Zagumny o Pucharze Polski: „Dożynki”

fot. archiwum

- To może być dożynkowy Puchar Polski - twierdzi Paweł Zagumny. I nie ma na myśli atmosfery czy też frekwencji. Chodzi raczej o żart słowny i skojarzenie ze słowem "dorzynać". - Kto to myślał, żeby mecze ćwierćfinałowe planować dwa dni po kolejce ligowej?

Dziś ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle czeka mecz z AZS Częstochowa. Stawką są ligowe punkty, które mogą mieć spore znaczenie w II fazie rozgrywek PlusLigi. – Dobre mecze przeplatamy słabszymi, ale zdobywamy punkty. Mamy właściwie nowy zespół, wielu z nas wróciło do klubu po męczącym sezonie reprezentacyjnym. Do tego doszła kontuzja Sebastiana Świderskiego. Zespół z Częstochowy okrzyknięto rewelacją rozgrywek, a mamy do nich tylko 4 punkty straty – mówi Paweł Zagumny, rozgrywający kędzierzynian.

Dwa dni później ZAKSA rozegra mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski. Jeśli się jej powiedzie, to w sobotę czeka ją mecz półfinałowy, a ew. w niedzielę finał. – To może być dożynkowy Puchar Polski. Kto to myślał, żeby mecze ćwierćfinałowe planować dwa dni po kolejce ligowej? – pyta Zagumny. W wywiadzie, którego udzielił Przeglądowi Sportowemu dostało się również sędziom. – Nie tylko ja narzekam na sędziowanie, ale przypomina to walenie głową w mur. Sędziowie powinni być karani za swoje błędy. Ktoś w PlusLidze wreszcie musi się ocknąć. Może pan Artur Popko albo Cezary Matusiak. Oni za to odpowiadają i powinni coś z tym zrobić. Mamy tylko kilku bardzo dobrych sędziów, a ci słabsi nie chcą się szkolić – twierdzi Paweł Zagumny. – Arbiter to też człowiek i może się pomylić, ale przecież nie każdy na siłę musi być sędzią. Jeśli ktoś sobie nie radzi, to może zrezygnować. Nikt go na siłę na słupku nie trzyma. Dla niektórych siatkówka stała się za szybka. Pomogłoby wprowadzenie „sokolego oka", o które dopominamy się od początku sezonu.

Cały wywiad Kamila Drąga i Rafała Myśliwca w Przeglądzie Sportowymźródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved