Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ogłoszenie nazwiska nowego selekcjonera oddala się

Ogłoszenie nazwiska nowego selekcjonera oddala się

fot. archiwum

Nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy miało być ogłoszone 22 stycznia na gali "Siatkarskie Plusy". Wszystko wskazuje jednak na to, że PZPS nie dotrzyma tego terminu - do soboty jedyny kandydat Jacek Nawrocki nie podejmie decyzji.

To zbyt poważna sprawa, by decydować o niej na wyścigi. Czekają nas jeszcze rozmowy z Nawrockim i uzgadnianie ważnych szczegółów – tłumaczy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski. Także trener PGE Skry, Jacek Nawrocki, w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” twierdził, że lepiej będzie, jeśli decyzja zostanie podjęta w późniejszym terminie. Nawrocki chciałby najpierw dokończyć sezon klubowy ze Skrą, a dopiero później zająć się reprezentacją Polski.

Czas jednak ucieka i odwlekanie decyzji o wyborze selekcjonera działa na niekorzyść kadry. Na szczęście Jacek Nawrocki dość dobrze zna ligowych zawodników i wie, jaką obecnie prezentują formę. Może jednak nie starczyć mu czasu na rozejrzenie się wśród naszych stranieri, chociaż trzeba uczciwie przyznać, że w tym sezonie nie jest ich specjalnie dużo. Poza Łukaszem Żygadło grającym w Serie A, Łukaszem Kadziewiczem grającym w Rosji i kontuzjowanym Piotrem Gruszką z Halkbanku Ankara chyba tylko dwóch zawodników grających obecnie poza granicami Polski miało coś wspólnego z reprezentacją. Walczący z chorobą siatkarz Bundesligi Artur Augustyn grał kiedyś w reprezentacji juniorów, a Sebastian Pęcherz, który właśnie opuścił zespół francuskiej PRO B miał przygodę z kadrą B i reprezentacjami młodzieżowymi.

Tak naprawdę trener powinien już rozpocząć jakieś działania, dlatego czekanie do końca sezonu ligowego nie jest najlepszym rozwiązaniem – przyznaje Alojzy Świderek, który zdradził dziś w rozmowie z PAP, że otrzymał propozycję objęcia stanowiska selekcjonera, jednak sprawa jest już nieaktualna. Ciekawe, kto jest następny w kolejce PZPS, jeśli Jacek Nawrocki nie zdecyduje się przyjąć propozycji siatkarskiej centrali.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved