Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mirosław Przedpełski ma pomysł na motywacje reprezentantów

Mirosław Przedpełski ma pomysł na motywacje reprezentantów

fot. archiwum

Konflikt interesów pomiędzy reprezentacją Polski a ligą z roku na rok narasta. Zawodnikom coraz trudniej przychodzi godzenie występów w kadrze narodowej z grą dla klubów. Zdaniem prezesa PZPS rozwiązaniem ma być osoba szkoleniowca i nagrody finansowe.

Kalendarz imprez staje się coraz bardziej napięty, a w tym sezonie rozbudowano jeszcze rozgrywki PlusLigi. Najlepsi zawodnicy muszą grać właściwie przez cały rok, bez urlopów, bez odpoczynku i czasu na regenerację. Coraz częściej sugerują możliwość rezygnacji z występów w kadrze. „Nie zdziwcie się, jeśli na pierwszym w tym roku zgrupowaniu nie pojawi się kilku chłopaków” – mówił Sebastian Świderski, krytykując nowy system rozgrywek ligowych. „Kadra mnie nie potrzebuje. Do takich doszedłem wniosków” – to z kolei Mariusz Wlazły pytany o występy w reprezentacji Polski w 2011 roku.

Pensje zawodników w klubach rosną, a ich zapał do reprezentowania barw narodowych maleje – mówi Mirosław Przedpełski, który zamierza zaradzić konfliktowi interesów. Stąd wziął się między innymi pomysł, by trenerem reprezentacji Polski został Jacek Nawrocki prowadzący PGE Skrę Bełchatów. – Zespół Skry to połowa kadry. Nawrocki świetnie zna tych zawodników i będzie mu łatwiej znaleźć z nimi wspólny język – argumentował zamiar posadzenia Nawrockiego na dwóch stołkach.

Zamierza jednak odwołać się także do bardziej konkretnych argumentów. – Robię wszystko, by FIVB i CEV znacznie zwiększyły nagrody finansowe za udział w największych imprezach. Wszystko wskazuje na to, że w mistrzostwach świata 2014 w Polsce te premie będą już naprawdę znaczące – mówi „PS” szef związku.Więcej we wtorkowym „Przeglądzie Sportowym”.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved