Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Magdalena Śliwa: Z Muszyną zagrałyśmy dobrze taktycznie

Magdalena Śliwa: Z Muszyną zagrałyśmy dobrze taktycznie

- Takiego meczu potrzebowałyśmy, abyśmy same sobie udowodniły, że potrafimy grać dobrze i na dobrym poziomie - mówiła po wygranym meczu z Muszynianką Magdalena Śliwa. - Niestety zdarzają nam się jeszcze przestoje - przyznała rozgrywająca Trefla.

„Atomówki” po piekielnej porażce przed tygodniem (z Aluprofem) na własnej hali pokonały Muszyniankę za trzy punkty. Co było powodem tego odrodzenia?

Magdalena Śliwa:W końcu zagrałyśmy to, co potrafimy grać. Po porażce z Bielskiem, która była dla nas dotkliwa, wiedziałyśmy, że musimy zagrać dobrze, że musimy i chcemy się odrodzić. Treningi są prowadzone na wysokim poziomie, na nich prezentujemy się bardzo dobrze, ale jakoś nie mogłyśmy wcześniej przełożyć tego na mecz. Udało się to w końcu w meczu z Muszyną, co nas bardzo cieszy. Wydaje mi się, że mecz się podobał również kibicom.

Co się wydarzyło w pierwszej partii? Przegrałyście wygranego seta, mając w końcówce prowadzenie 22:18.

Niestety, zdarzają nam się jeszcze przestoje i wkradło się trochę nerwowości, co  przełożyło się na niekorzystny wynik w tym secie. Najważniejsze jednak, że kolejne trzy partie należały już do nas.

W tej partii otwarcia zabrakło koncentracji, aby postawić kropkę nad „i”?

Myślę, że koncentracji nie zabrakło, jednak przytrafiały nam się momenty nerwowej gry.  Nawet w tych wygranych setach popełniłyśmy kilka błędów i wynik był taki, jaki był. Na pewno musimy wyeliminować nerwowość, jaka wkrada się do naszej gry.

W spotkaniu tym zagrałyście dobrze w każdym elemencie – szaleństwo w obronie, dobre przyjęcie, skutecznie blokiem, no i pogoniłyście zagrywką „Mineralne”.

W meczu z Muszyną zagrałyśmy przede wszystkim dobrze taktycznie. To, co zostało przygotowane przed meczem, założenia, jakie były dokonane, zostały przełożone na grę. Również w trakcie meczu trener cały czas podpowiadał, jak zagrać i gdzie. Zagrałyśmy rzeczywiście dobry mecz i cieszymy się ze zwycięstwa za trzy punkty.

Rozmawiała: Ludmiła Kamer – sport24.pl

źródło: Sport24.pl