Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Nawrocki: Określiłbym to jako mecz walki

Jacek Nawrocki: Określiłbym to jako mecz walki

fot. archiwum

Rzadko zdarza się, żeby przegrani cieszyli się z wyniku bardziej niż zwycięzcy. Tak było po meczu w Wieluniu, gdzie Pamapolowi udało się wyrwać jeden punkt Skrze. Bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy był na pomeczowej konferencji prasowej Andrzej Stelmach.

Mariusz Wlazły (kapitan Skry): Cieszymy się ze zwycięstwa, że udało się ugrać te dwa punkty. Gratuluje drużynie przeciwnej postawy, mam nadzieje, że zrobią dobry użytek z tego punktu, który wywalczyli, bo im się w tym meczy dzisiaj należał. My popełniliśmy bardzo dużo błędów, a oni w tym meczu grali bardzo dobrze.

Andrzej Stelmach (kapitan Pamapolu): Bardzo cieszymy się z punktu ze Skrą, to duży wyczyn w naszym przypadku. Ten punkt może nam bardzo wiele pomóc w dalszych gierkach. Chcielibyśmy się utrzymać na tej pozycji 8-9, to lepszy start i nie trafimy w późniejszej grze na Jastrzębie. Dzisiaj chcieliśmy przede wszystkim walczyć i to się udało nawet z nawiązką. Mamy jakiś punkcik, który jest nam potrzebny. W pewnych momentach była naprawdę bardzo fajna gra z naszej strony, przede wszystkim dużo obrony. Myślę, że ten mecz mógł się podobać publiczności, a my jesteśmy zadowoleni, że mamy ten punkt.

Jacek Nawrocki (trener Skry): Określiłbym to, jako mecz walki i rzeczywiście chyba się nie pomylę. Każdy nas tu stawiał w roli faworyta, ale tak jak powiedziałem przed ligą, nie ma takiego meczu, na który można wyjść i zapisać sobie punkty. Takie mecze są najlepszym tego potwierdzeniem. Zespół z Wielunia zagrał kapitalnie w obronie, to ryzyko, które podejmowali w ataku i zagrywce bardzo im się opłacało. Myślę, że korzystali z atutu swojej sali. Nam jak najbardziej taki mecz się przyda, mecz w którym musimy pilnować wyniku do samego końca, mecz w którym musimy walczyć o każdą piłkę. Najlepszym dowodem na wyrównaną walkę może być to, że my w zagrywce zdobywamy 12 punktów bezpośrednio i 13 punktów blokiem, a mimo wszystko mecz jest wyrównany. To najlepiej świadczy o tym spotkaniu i o walce, która miała dzisiaj miejsce.Shuichi Mizuno (trener Pamapolu): Jesteśmy zadowoleni z jednego punktu i z gry z najlepszą drużyną w Polsce. Cały czas pracujemy nad tym żeby zdobywać dużo punktów, a jak najmniej tracić. Dzisiaj zdobyliśmy dużo, ale dużo też straciliśmy i na tym będziemy starali się skupić.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved