Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Jedynka i Legionovia nadal bez porażki

II liga K: Jedynka i Legionovia nadal bez porażki

II-ligowe siatkarki powoli zbliżają się do końca rundy zasadniczej. Liderki w poszczególnych grupach zanotowały na swoich kontach kolejne wygrane. Nadal bez porażki w tym sezonie pozostają zawodniczki Jedynki Aleksandrów Łódzki i Legionovii Legionowo.

Zgodnie z oczekiwaniami zakończył się wyjazd siatkarek Jedynki Aleksandrów Łódzki do województwa zachodniopomorskiego. W sobotę podopieczne trenera Aleksandra Klimczyka pokonały 3:1 Piast Szczecin. W niedzielę w takim samym stosunku zakończyły zwycięsko spotkanie z RSMS Police. Jedynka jest niekwestionowanym liderem w grupie pierwszej II ligi siatkarek, mając na koncie już 14 zwycięstw i komplet punktów.

W siatkówce generalnie wygrywa zespół lepszy i rywalki były dziś po prostu lepsze. Niestety moje zawodniczki po raz kolejny w tym sezonie nie potrafiły w decydującym momencie postawić kropki nad "i" – ocenił po przegranym 2:3 meczu swoje podopieczne trener Marek Jankowiak. Energetyk Poznań, mimo prowadzenia 2:1, nie wykorzystał szansy i oddał dwa punkty do ligowej tabeli Pałacowi II Bydgoszcz, ulegając ostatecznie na własnym parkiecie w pięciu setach.

Zadowolony ze swoich siatkarek był z kolei szkoleniowiec Budowlanych Toruń. – Wydaje mi się, że kluczem do zwycięstwa była zagrywka. Zagraliśmy konsekwentnie tym elementem. Odrzuciliśmy zespół z Sulechowa od siatki – mówił po wygranej 3:0 z Zawiszą trener torunianek, Mariusz Soja.

W pozostałych dwóch meczach tej grupy padły "planowe rezultaty". Sokół Mogilno pewnie pokonał 3:0 PTPS II Piła, a Joker Świecie wygrał 3:1 z Czarnymi Słupsk.

Dwa ligowe zwycięstwa na swoim koncie zanotowały w ostatnich dniach siatkarki Płomienia Sosnowiec. W zaległym spotkaniu 14. kolejki pokonały uczennice z SMS PZPS 3:1. W miniony weekend nie dały szans młodym siatkarkom SMS LO2 Opole, wygrywając wyjazdowe spotkanie 3:0. – Cały mecz mieliśmy pod kontrolą. Mogłoby się wydawać, że mieliśmy problemy w drugim secie, jednak do nerwowej sytuacji doprowadziliśmy na własne życzenie. Na szczęście i tę partię rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść – przyznał po spotkaniu zadowolony trener sosnowiczanek, Piotr Augustyn.

Dwunaste zwycięstwo w sezonie odniosły liderki grupy drugiej II ligi, Gaudia Budmel Trzebnica. Siatkarki z województwa dolnośląskiego zanotowały na swoim koncie jednak zaledwie dwa "oczka", bowiem wyjazdowy mecz z Silesią Volley II wygrały dopiero po tie-breaku. Mimo tego Gaudia utrzymuje bezpieczną 5-punktową przewagę nad drugim w tabeli Płomieniem.

Nadal bez wygranej w obecnym sezonie pozostają siatkarki Victorii Cieszyn. W spotkaniu z Sokołem 43 Katowice, Victoria zdobyła na własnym parkiecie zaledwie 36 małych punktów, zdecydowanie przegrywając mecz 0:3. W pozostałych dwóch spotkaniach minionego weekendu, MCKiS Jaworzno pokonało 3:1 Częstochowiankę, a siatkarki UKS Krzanowice przegrały 1:3 z SMS PZPS II Sosnowiec.

Kolejne pewne zwycięstwo w rozgrywkach odniosły liderki grupy trzeciej – Legionovia. Zawodniczki z Legionowa wygrały w Warszawie z AZS Politechniką, 3:0. Akademiczki tylko w drugim secie postraszyły niepokonaną Legionovię, ulegając dopiero na przewagi – 24:26. W pozostałych setach siatkarki ze stolicy również zdobyły 24 małe punkty, ale… jest to wynik sumy dwóch przegranych partii do 12. Legionovia pewnie zmierza po wygraną w rundzie zasadniczej.

Szóste zwycięstwo w tym sezonie, zanotowały na swoim koncie siatkarki Orła Elbląg. – Cieszy nie tylko wynik, ale i dobra gra całego zespołu – mówił po zwycięstwie 3:0 z ŁMLKS Łask, trener Andrzej Jewniewicz. – Bardzo zależało nam na zdobyciu trzech punktów, gdyż teraz naszym celem jest zakwalifikowanie się do pierwszej czwórki. Widać coraz lepszą grę w defensywie, szybsze rozgrywanie akcji i to powinno procentować w najbliższych spotkaniach.

Kolejne trzy punkty do ligowej tabeli dopisały również zawodniczki Nike Ostrołęka, które pokonały 3:0 EKS Skrę Bełchatów. Po wyjazdowym zwycięstwie nad AZS AWF Warszawa 3:1, wiceliderkami wciąż pozostają siatkarki AZS Politechniki Radomskiej.

Po ubiegłotygodniowej porażce z Karpatami Krosno, tym razem wyjazdowe zwycięstwo 3:0 w Tarnobrzegu z miejscową Siarką, odnotowały liderki grupy czwartej II ligi – Szóstka Biłgoraj. Nie powiodło się za to drugim w tabeli siatkarkom Karpat, które niespodziewanie uległy 2:3 Wiśle Kraków.

Cenne zwycięstwo w walce o czołową czwórkę w tabeli odniosły zawodniczki Tomasovii. Siatkarki z Tomaszowa Lubelskiego wygrały na własnym parkiecie 3:0 z Patrią Sędziszów Małopolski. – Cieszymy się ze zwycięstwa z Extrans Patrią, bo walczymy o miejsce w czołowej czwórce po rundzie zasadniczej. Ono nas do tego przybliża – mówiła po spotkaniu rozgrywająca gospodyń, Ewelina Świerszcz.

Kolejne porażki na swoich kontach zanotowały dwa ostatnie zespoły grupy czwartej. Sandecja Nowy Sącz przegrała w Myślenicach z Dalinem 1:3. Atutu własnego parkietu nie wykorzystały siatkarki Pogoni Proszowice, które w trzech setach uległy Bolesławowi Rzeszów.