Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Gazprom walczył, ale przegrał z Dynamem

Gazprom walczył, ale przegrał z Dynamem

Drużyna Łukasza Kadziewicza rozegrała dziś zaległe spotkanie 9. kolejki z Dynamem Moskwa. Surgucianie, mimo walecznej postawy, zdołali wygrać tylko jednego seta, w pozostałych trzech (w tym dwóch rozgrywanych na przewagi) musieli uznać wyższość rywala.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy na pierwszej przerwie prowadzili 8:4. Surgucianie jednak zdołali zbliżyć się do rywali, po ataku Aleksieja Rodiczewa tracili już tylko jedno oczko (17:18). Rodiczew zagrał zresztą znakomite spotkanie, jednak w końcówce pierwszej partii popełnił dwa błędy w przyjęciu, które kosztowały jego zespół porażkę (20:25).

Drugi set miał podobne otwarcie jak pierwszy – Dynamo szybko wyszło na prowadzenie i utrzymywało kilkupunktową przewagę. Bardzo dobrze w szeregach gości spisywał się Aleksiej Kazakow, który brylował na siatce. Surguccy blokujący mieli natomiast problemy z odczytaniem zamiarów Siergieja Grankina, co skutkowało zaledwie sześcioma punktowymi blokami w wykonaniu gospodarzy. Bohaterem końcówki był Peter Veres, którego atak i as serwisowy rozstrzygnęły losy niezwykle zaciętej końcówki na korzyść moskwiczan (31:29).

Miejscowi nie podłamali się porażką w dramatycznych okolicznościach i w trzeciej odsłonie zaprezentowali bardzo dobrą i skuteczną grę. Ich rywale popełniali sporo błędów, czym ułatwili zadanie zawodnikom Gazpromu. Podopieczni trenera Chabibullina wygrali zdecydowanie 25:18 i kibicom w Surgucie wróciła wiara w to, że ich ulubieńcy wywalczą w tym starciu jakieś punkty.

Niewiele jednak na to wskazywało, bo od pierwszych piłek czwartego seta to goście przejęli inicjatywę i zbudowali wyraźną przewagę. Gdy Dynamo prowadziło już 21:16 i wydawało się, że jest po meczu, sytuacja zaczęła się odwracać. Zawodnicy z Moskwy popełniali błędy, a surgucianie nie omieszkali ich wykorzystać. Gospodarze mieli nawet szansę na skończenie partii, ale w ataku skutecznie zagrał Dante i  po chwili blok Kazakowa i Krugłowa zakończył seta wynikiem 29:27, a w całym meczu Gazprom przegrał 1:3.

W związku z odbywającym się w ten weekend Meczem Gwiazd Superligi następne spotkanie ligi rosyjskiej czeka surgucian dopiero 26 stycznia. Zespół Polaka wyjeżdża do Ufy, gdzie zmierzy się z miejscowym Uralem, który w tabeli plasuje się tuż za plecami Gazpromu.

Gazprom-Jugra Surgut – Dynamo Moskwa 1:3
(20:25, 29:31, 25:18, 27:29)

Gazprom-Jugra Surgut: Birjukow (22), Kadziewicz (3), Kobzar (2), Nosenko (16), Gucaljuk (7), Rodiczew (22), Martyniuk (libero) oraz Bestużew, Szulepow i Chabibullin
Dynamo Moskwa: Grankin (1), Kazakow (13), Jakowlew (5), Veres (22), Dante (18), Szestak (7), Stepanian (libero) oraz Ostapienko, Karitonow, Zajcew i Krugłow (9)