Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Anna Klimakowa: Jestem tylko częścią tej drużyny

Anna Klimakowa: Jestem tylko częścią tej drużyny

fot. archiwum

Chociaż Anna Klimakowa na polskich parkietach występuje od zaledwie kilku kolejek, już teraz wyrasta na liderkę swojej drużyny i jedną z lepszych zawodniczek ligi. Rosjanka nie czuje się jednak gwiazdą AZSu. - Jestem tylko częścią tej drużyny.

To nic nie znaczy, że dostaję najwięcej piłek. Gdyby nie przyjmujące, rozgrywające, nie miałabym okazji do ataku. Na pewno nie jestem tu lepsza od innych – przyznała skromnie Rosjanka. Patrząc jednak na jej dyspozycję w ostatnich spotkaniach, z pewnością można ją uznać za liderkę. W ubiegły weekend okazała się być katem mistrzyń Polski, zdobywając w meczu aż 30 punktów. Po pozyskaniu Anny Klimakowej gra białostockiej drużyny znacząco się poprawiła, a wygrana z Aluprofem z pewnością doda zawodniczkom AZSu skrzydeł w kolejnych spotkaniach.

Pomimo wielu komplementów dotyczących swojej gry, Klimakowa widzi w niej jeszcze sporo mankamentów, a przyjazd do Polski traktuje jako szansę na dalszy rozwój. – Najważniejsze jest dla mnie by grać, po to tu przyszłam – wyjaśniła zawodniczka.

Kibiców białostockiego AZSu z pewnością cieszy fakt, że Rosjanka szybko odnalazła się w zespole. Sama zawodniczka przyznaje jednak, że musi jeszcze popracować nad zgraniem i taktyką. – Rosyjska i polska to dwie różne szkoły siatkówki, dlatego niełatwo mi się przestawić – przyznała.źródło: inf. własna, wspolczesna.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved