Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Plebiscyt: Bartosz Kurek najlepszym siatkarzem 2010 roku

Plebiscyt: Bartosz Kurek najlepszym siatkarzem 2010 roku

fot. archiwum

Głosowanie w Plebiscycie Strefy Siatkówki dobiegło końca. Dziś przedstawiamy wyniki pierwszej z dziewięciu kategorii. Waszym zdaniem najlepszym polskim siatkarzem w 2010 roku był Bartosz Kurek. Siatkarz Skry wyprzedził Krzysztofa Ignaczaka i Michała Winiarskiego.

Wyróżnienie w Plebiscycie Strefy Siatkówki jest o tyle cenne, że przyznawane jest przez kibiców. Każdy ma tu jeden głos bez rozróżnienia, czy jest ekspertem, sędzią, trenerem, zawodnikiem czy kibicem.

W 2006 Mariusz Wlazły, w 2007 i 2008 roku Michał Winiarski, a w 2009 roku Paweł Zagumny zostali najlepszymi polskimi siatkarzami według głosujących w Plebiscycie Strefy Siatkówki. W ubiegłym roku Zagumny wyprzedził w tej kategorii Bartosza Kurka i Piotra Gruszkę.

W V edycji Plebiscytu Strefy Siatkówki najlepszym polskim siatkarzem 2010 roku został Bartosz Kurek. Na drugim miejscu kibice postanowili umieścić Krzysztofa Ignaczaka, a na trzecim Michała Winiarskiego. Oto wyniki głosowania:1. Bartosz Kurek – 32,16 % głosów

Nadal młody, nadal zdolny i na szczęście pracowity. W jego grze widać stały postęp, atak staje się coraz bardziej urozmaicony, a zagrywką potrafi wyrządzić przeciwnikom niezłe szkody. W krótkim czasie awansował na podstawowego przyjmującego mistrzów Polski i często to jego postawa decydowała o zwycięstwie bądź porażce zespołu. Po doskonałym występie pod koniec 2009 na Klubowych Mistrzostwach Świata nie osiadł na laurach, lecz wciąż się rozwijał. Przyjmujący Skry jest obecnie jednym z podstawowych przyjmujących reprezentacji Polski.

2. Krzysztof Ignaczak – 20,65% głosów

Bardzo dobra gra w rzeszowskich szeregach sprawiła, że choć do tej pory omijały go wielkie imprezy, tym razem się udało. Igła nieźle pokazał się we Włoszech, ironia losu sprawiła, że do jego postawy nie dostosowała się drużyna.

3. Michał Winiarski – 14,90% głosów

Przyjmujący Skry Bełchatów i reprezentacji Polski zaimponował równą formą (z przerwą na mistrzostwa świata). W klubie jest jednym z podstawowych zawodników, na nim opiera się przyjęcie mistrzów Polski. Winiarski po powrocie z Włoch jest jednym z najsolidniejszych zawodników ligowych w Polsce.

Pozostałe miejsca:
4. Michał Ruciak – 13,49% głosów
5. Dawid Murek – 10,82% głosów
6. Patryk Czarnowski – 7,98% głosów

Jutro przedstawimy wyniki głosowania na najlepszą polską siatkarkę 2010 roku.

Zobacz również:
Wyniki Plebiscytu Strefy Siatkówki

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved