Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Karla Echenique już w Łodzi, czy zagra w meczu z TPS Rumia?

Karla Echenique już w Łodzi, czy zagra w meczu z TPS Rumia?

fot. archiwum

- Wiem o wszystkich problemach, z jakimi zmaga się Organika i jej siatkarki. Przyjechałam tu, żeby się rozwijać sportowo - mówi Karla Echenique, która jest już w Łodzi. Mimo problemów łodzianek nie wiadomo, czy wystąpi już w poniedziałek w meczu z TPS.

Karla Echenique do Łodzi podróżowała nie bez przygód. Wyjechała w piątek o godz. 18, ale z powodu kłopotów komunikacyjnych musiała spędzić prawie dobę w Nowym Jorku. Do Łodzi dotarła po 48 godzinach podróży. Z tego też powodu jej występ w poniedziałkowym meczu jest prawie wykluczony. – Pozycja rozgrywającej wymaga idealnego zgrania z partnerkami, stąd niewielkie szanse, że Karla zagra – mówił prezes Marcin Chudzik. To bardzo wyczekiwana przez nas zawodniczka. W dniu meczu będzie potwierdzona, ale zdajemy sobie sprawę, że rozgrywająca musi odbyć kilka treningów z drużyną. Być może Karla wejdzie na kilka minut.

Wiem o wszystkich problemach, z jakimi zmaga się Organika i jej siatkarki. Przyjechałam tu, żeby się rozwijać sportowo. To drugi raz, kiedy gram w lidze europejskiej. Myślę, że to będzie dla mnie dobre w perspektywie poszerzania swoich siatkarskich horyzontów, a także pomocy zespołowi – mówi zawodniczka. – O lidze nie wiem jeszcze zbyt wiele. Mogłabym przeszukać Internet, ale oczywiście niemożliwym jest dla mnie czytanie wiadomości po polsku. Znam jednak praktycznie wszystkie zawodniczki z polskiej reprezentacji i w miarę upływu czasu poznam też waszą ligę. Myślę, że jeśli spędzimy ze sobą odpowiednią ilość czasu, wypracujemy własną linię komunikacji i drużyna na tym zyska – dodaje Dominikanka.

25-letnia siatkarka będzie miała wyższy kontrakt niż Amerykanka Kathleen Olsovsky, która w grudniu zrezygnowała z występów w łódzkim klubie. Echenique za złożenie podpisu na umowie, obowiązującej do końca rozgrywek, zarobiła blisko 10 tys. dolarów. Ale na tym wydatki łódzkiego klubu się nie skończyły, bo za transfer zawodniczki trzeba było jeszcze zapłacić 10 tys. franków szwajcarskich (część pieniędzy trafi do dominikańskiego związku siatkówki i do FIVB, światowej federacji).W meczu z TPS Rumia trener Wiesław Popik będzie miał do dyspozycji zaledwie siedem zdrowych zawodniczek. Nadal leczy uraz Sylwia Wojcieska, przeziębione są Katarzyny Ciesielska i Zaroślińska, a Katarzyna Bryda skręciła staw skokowy.

źródło: Dziennik Łódzki, gazeta.pl, plusligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved