Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Camper Wyszków nie dał szans Pronarowi Hajnówka

II liga M: Camper Wyszków nie dał szans Pronarowi Hajnówka

Camper Wyszków zanotował na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Tym razem Wyszkowianie odprawili z kwitkiem ekipę Pronaru Hajnówka. Pokonując ich 3:0, drużyna Piotra Szulca utrzymała pozycję wicelidera grupy 3 II ligi mężczyzn.

Początek premierowej odsłony należał do gospodarzy. Po autowej zagrywce przyjezdnych i asie serwisowym Rafała Sędka było 2:0 dla Campera. Kolejny punkt zdobył Maciej Alancewicz i to siatkarze z Wyszkowa prowadzili już 3:0. Pierwszy punkt ekipa z Hajnówki zdobyła po bloku na Alancewiczu. Jednak błędy w ataku i dobra postawa graczy z Wyszkowa sprawiły, że Paweł Blomberg został zmuszony do wzięcia czasu przy stanie 5:1 dla miejscowych. Przerwa wyraźnie podziałała motywująco na siatkarzy z Podlasia. Skutecznie atakował Sikorski, chwile później Pronarowi znowu przydarzył się przestój w grze. Dwukrotnie blokowany był Ignaciuk, Camper nie popełniał błędów. Grając przy tym dobrze w ataku i blokiem. Sygnał do odrabiania strat dał kapitan hajnowian Bartosz Zrajkowski, który skutecznie kiwnął z drugiej piłki. W kolejnej akcji zablokowany został Piotr Świerżewski, przewaga Campera stopniała tylko do dwóch oczek. W szeregi gospodarzy wkradła się nerwowość. Gdy podopieczni Piotra Szulca stracili drugi punkt z rzędu, szkoleniowiec gospodarzy był zmuszony do wzięcia czasu. Potem mieliśmy okres wyrównanej gry. Camper osiągnął przewagę po ataku Daniela Lenca z drugiej linii oraz efektownym bloku. Na tablicy widniał wynik 20:18 dla ekipy z Wyszkowa, o czas poprosił wtedy trener Blomberg. Nie wybiło to z rytmu świetnie dysponowanych w końcówce gospodarzy, seta zakończył as Alancewicza. Pierwszy set dla Campera 25:19.

Drugiego seta tym razem lepiej zaczęli przyjezdni. Kibice zgromadzeni w hali mogli podziwiać prawdziwy festiwal popsutych zagrywek z obu stron. Gra była nerwowa, obydwa zespoły popełniały sporo niewymuszonych błędów. O przerwę na żądanie przy stanie 12:9 dla Hajnówki, poprosił Piotr Szulc. Trener Campera zmienił Dominika Zalewskiego, którego zastąpił były zawodnik Pronaru Daniel Saczko. Zawodnicy z Wyszkowa wymusili kilka błędów na zespole popularnych "traktorów" i był remis po 13. Zaniepokojony postawą swoich zawodników o czas poprosił trener przyjezdnych. Nie wytrąciło to z równowagi wyszkowskich siatkarzy, asa serwisowego posłał Maciej Alancewicz. Dobrze atakował Daniel Saczko, znakomicie w polu zagrywki spisał się Krystian Kruk. Goście próbowali odpowiadać atakami ze środka Tomasza Narowskiego, ale to było za mało na dobrze dysponowaną ekipę Campera. Set numer dwa dla siatkarzy z Wyszkowa 25:23.

Trzeci set bez historii, od początku wyszkowianie przejęli inicjatywę i nie oddali jej do końca. Dobrze dysponowany tego dnia Maciej Alancewicz nie zawodził i był pewnym punktem swojej drużyny. W końcówce w szeregi Campera wkradło się zbytnie rozluźnienie i Pronar zbliżył się na dwa punkty. Natychmiast zareagował Szulc prosząc o czas, Camper powrócił do swojej gry. Po skutecznym ataku Lenca gospodarze byli coraz bliżej zwycięstwa. Atakującego Campera zmienił Przemysław Gniewek. A gdy w polu zagrywki pojawił się Rafał Sędek było już pewne, że trzy punkty zostaną w Wyszkowie. Na boisku pojawił się młody rozgrywający Michał Urbaniak, dla którego był to debiut przed własną publicznością. Niespełna 18-letni siatkarz posłał piłkę w kierunku Krystiana Kruka, który zakończył tę partię atakiem ze skrzydła. 25:19 dla Campera i w całym meczu 3:0 dla gospodarzy.

Piotr Szulc dał pograć wszystkim swoim graczom, ekipa z Wyszkowa nie popełniała aż tylu błędów co Hajnówka. Była lepiej zorganizowana w ataku i na kontrach. Teraz Camper czeka trudne spotkanie w następnym meczu ich przeciwnikiem będzie lider KPS Siedlce. Siatkarze Macieja Nowaka, który obserwował mecz w Wyszkowie polegli w Garwolinie. Zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie. Natomiast podopieczni Pawła Blomberga nie mieli argumentów, aby nawiązać walkę z przeciwnikami. Ich gra była bardzo nierówna. Teraz Pronar Parkiet Hajnówka podejmie u siebie MKS Bzurę Ozorków.

Camper Wyszków- Pronar Parkiet Hajnówka 3:0
(25:19, 25:23, 25:19)

Camper: Alancewicz, Sędek, Główczyński, Świerżewski, Lenc, Zalewski, Knasiecki (libero) oraz Urbaniak, Kruk, Płaza, Gniewek i Saczko
Pronar: Zrajkowski, Sikorski, Kuźnik, Ignaciuk, Narowski, Wawrzyniak, Kulis (libero) oraz Małachowski, Grygorczyk, Piekarski i Chełkowski