Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Płomień zdobył pewne trzy punkty w Opolu

II liga K: Płomień zdobył pewne trzy punkty w Opolu

Siatkarki SMS LO2 Opole przegrały z Płomieniem Sosnowiec 0:3 w meczu grupy 2 II ligi. - Cały mecz mieliśmy pod kontrolą - przyznał trener Płomienia, Piotr Augustyn. Płomień jest wiceliderem tabeli, w której opolanki zajmują przedostatnie miejsce.

Gospodynie na boisko wyszły spięte, co pozwoliło przyjezdnym szybko wyjść na prowadzenie. Co prawda chwilę później Wanda Cholewa, która była chyba najaktywniejszą zawodniczką SMS-u tego dnia, skutecznym atakiem doprowadziła do remisu 2:2, chwilę później było już 2:5. Trener SMS-u Patryk Fogel zdecydował się wziąć czas, co na krótko pomogło. Cholewa swoimi atakami zdobyła kolejne dwa punkty, z po ataku Martyny Paczkowskiej było 5:6. W tej odsłonie wyrównana walka trwała mniej więcej do stanu 10:10. Później Płomień dominował na parkiecie i wygrał do 16.

Drugi set to na prawdę dobra gra opolanek, które prowadziły już 7:5, później 11:9 i 19:17. Dwiema ładnymi zagrywkami i kilkoma atakami popisała się Karolina Szewczyk. Swoje punkty dorzuciły Szulc, Cholewa, Moczko i  Krupa. To jednak nie wystarczyło aby wygrać. W końcówce Płomień wyszedł na prowadzenie i wygrał do 23. W trzeciej, jak się później okazało, ostatniej odsłonie, znów nie było mocnych na zespół przyjezdny. SMS co prawda prowadził 4:2 i 5:3, jednak później przeciwnik odskoczył na osiem punktów i prowadzenia nie oddał do końca. Set zakończył się wynikiem 17:25, a cały mecz 0:3.

Płomień to nie tak mocny zespół, jak Gaudia, z którą graliśmy tydzień wcześniej. Mimo to jednak wynik podobny. Szkoda przegranej. W pierwszym secie nie wiadomo czemu dziewczyny znów były sparaliżowane grą przed własną publicznością. Myślę, że gdyby udało się wygrać drugiego seta, mecz rozstrzygnął by się w tie breaku. Niestety jednak zabrakło dwóch punktów – powiedział po meczu drugi trener SMS-u Maciej Guzik.

Cały mecz mieliśmy pod kontrolą. Mogłoby się wydawać, że mieliśmy problemy w drugim secie, jednak do nerwowej sytuacji doprowadziliśmy na własne życzenie. Na szczęście i tę partię rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść – przyznał Piotr Augustyn, trener Płomienia. – Gdy graliśmy swoje nic nam się nie mogło przydarzyć. Faworyt meczu nie zawiódł – dodał uśmiechnięty szkoleniowiec.

SMS LO2 Opole – Płomień Sosnowiec 0:3
(16:25, 23:25, 17:25)