Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W. Wspaniały: Zespół wyszedł zdeterminowany i skoncentrowany

W. Wspaniały: Zespół wyszedł zdeterminowany i skoncentrowany

fot. archiwum

Delecta Bydgoszcz zwyciężając w Jastrzębiu zapewniła sobie miejsce w grupie zespołów walczących  o najwyższe cele. Jastrzębianie natomiast muszą zadowolić się bojem o miejsca w dole tabeli. Opinie pomeczowe są zgodne - zdecydowało nastawienie.

Wojciech Jurkiewicz (kapitan Delecty Bydgoszcz): – Mecz był w zasadzie pod naszą kontrolą przez trzy czwarte spotkania. I nagle, w trzecim secie, gdzie wszystko wyglądało na zmierzające do szczęśliwego dla nas końca, seria zagrywek zespołu z Jastrzębia. Tracimy przewagę, robi się nerwowo i przegrywamy końcówkę. Na szczęście wyciągnęliśmy wnioski i odrobiliśmy lekcję w czwartej partii, nie powtórzyliśmy tych samych błędów. Utrzymaliśmy nerwy na wodzy i jesteśmy bardzo szczęśliwi. Przyjechaliśmy tutaj z nastawieniem, że to będzie bardzo istotny mecz. Wiedzieliśmy, że zdobywając trzy punkty, eliminujemy jednego przeciwnika z walki o czołową szóstkę. Ten cel zrealizowaliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Grzegorz Łomacz (kapitan Jastrzębskiego Węgla): – Jest nam bardzo przykro, przeciwnik zagrał dzisiaj lepiej. Gratuluję rywalom.

Waldemar Wspaniały (trener Delecty Bydgoszcz): – Na pewno się cieszymy, bo wygraliśmy zasłużenie. Muszę się zgodzić z Wojtkiem, praktycznie trzy czwarte meczu to była nasza kontrola, którą mieliśmy dzięki dobrej grze. Do stanu 18:12 w trzecim secie taktyka była realizowana może nie w stu, bo to się nie zdarza, ale w osiemdziesięciu procentach graliśmy to, co sobie założyliśmy. Poza tym, zespół wyszedł naprawdę zdeterminowany, skoncentrowany i jest to sukces całego zespołu, z którego bardzo się cieszymy. Czekamy jeszcze na wynik Farta [w tym czasie trwało spotkanie Fart Kielce – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle], ale tak naprawdę trzeba o tym już zapomnieć, We wtorek gramy u siebie z Resovią, potem Puchar Polski tak, że mamy co robić w tym tygodniu.Lorenzo Bernardi (trener Jastrzębskiego Węgla): – Gratuluję przeciwnikom. Myślę, że zespoły przystąpiły dziś do meczu z różnym nastawieniem. Kiedy gramy na wyjeździe i z drużynami, w starciu z którymi możemy się liczyć z porażką, gramy dobrze. Kiedy gramy pod presją, już tak dobrze nie gramy. I dziś to właśnie miało miejsce. Sezon się dla nas nie skończył. W przyszły weekend gramy w finałowym turnieju o Puchar Polski, w lidze zagramy o siódme miejsce, ale mamy też szansę na dobry wynik w Lidze Mistrzów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved