Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: W hicie kolejki lepszy Atom Trefl Sopot

PlusLiga Kobiet: W hicie kolejki lepszy Atom Trefl Sopot

fot. archiwum

Spotkanie Atomu Trefla Sopot z Muszynianką Muszyna było zapowiadane jako hit kolejki. Lepsze okazały się sopocianki, które poza wygraniem jednego seta nie pozwoliły wicemistrzyniom Polski na zbyt wiele. Tym samym Sopot zrehabilitował się za mecz z Bielskiem.

Siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro po raz pierwszy w tym sezonie przegrały mecz Plus Ligi Kobiet. W Sopocie podopieczne Bogdana Serwińskiego nie zdobyły nawet punktu, ulegając miejscowej drużynie Atom Trefl 1:3. Z powodu choroby w składzie wicemistrzyń Polski zabrakło Agnieszki Bedenarek-Kaszy.

Pierwszy set to olbrzymia dawka emocji już od pierwszych piłek. Zawodniczki toczyły zacięty bój punkt za punkt, który w drugiej części seta lepiej wytrzymywały muszynianki. Wydawało się nawet, że podopieczne Bogdana Serwińskiego łatwo zakończą tę partię, ale wtedy do pracy zabrały się miejscowe. Nie dość, że siatkarki Allessandro Chiappinniego odrobiły straty, to jeszcze zdołały wyjść na wyraźne prowadzenie – 22:19. Na zmiany zdecydował się szkoleniowiec wicemistrzyń Polski. Na boisku pojawiła się Agnieszka Śrutowska, a chwilę później Klaudia Kaczorowska. Okazało się, że były to trafne posunięcia. Muszynianki zaliczyły kapitalną serię punktów, a Atom Trefl odpowiedział zaledwie jednym oczkiem. Pierwsza partia na konto muszynianek – 25:23.

W drugim secie zaczęło się bardzo źle dla zespołu z Muszyny. Atom prowadził już 9:3, a potem 13:7. Bogdan Serwiński próbował dokonywać zmian. Na boisku pojawiła się Kinga Kasprzak, a w miejsce Agnieszki Śrutowskiej do gry powróciła Milena Sadurek. Wiele to jednak nie zmieniło. Muszynianki miały ogromne kłopoty z przebiciem się przez szczelny blok sopocianek. W efekcie drugi set wyraźnie wygrały miejscowe – 25:13.W kolejnej partii Bogdan Serwiński wrócił do wyjściowego ustawienia i wydawało się, że to przyniesie spodziewany efekt. Wicemistrzynie Polski kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, prowadząc już 15:12. Wtedy jednak dwa punkty z rzędu zdobył Atom Trefl i o czas poprosił szkoleniowiec Banku BPS Muszynianki Fakro. Przerwa dała tyle, że kolejną akcję wygrały zawodniczki z Muszyny, by z kolei przegrać trzy kolejne. W tym momencie miejscowe prowadziły 17:16 i to prowadzenie utrzymało się do końca trzeciego seta. 25:22 dla siatkarek z Sopotu oznaczało, że do zdobycia trzech punktów i zrównania się w tabeli z muszyniankami brakowało im tylko jednej wygranej partii.

W czwartym secie od początku do końca lepszą drużyną był Atom. Miejscowe kontrolowały przebieg wydarzeń, a gra muszynianek zupełnie się rozsypała. Nie pomagały przerwy i zmiany. Sopocianki seriami zdobywały punkty, a siatkarki z Muszyny nie potrafiły przebić się przez szczelny blok gospodyń. Ostatecznie 25:16 i zwycięstwo Atomu Trefla 3:1. MVP spotkania wybrano Neriman Ozsoy (Atom Trefl Sopot)

Trefl Sopot –  Muszynianka Muszyna 3:1
(23:25, 25:13, 25:22, 25:16)

Składy zespołów:
Trefl: Świeniewicz (15), Bełcik (4), Maculewicz (9), Fernandez (10), Rinieri (13), Ozsoy (24), Maj (libero) oraz Śliwa M.
Muszynianka:
Wensink (12), Kaczor (14), Sadurek (2), Gajgał (7), Jagieło (10), Stam-Pilon (4), Zenik (libero) oraz Piątek, Kaczorowska (4), Śrutowska i Kasprzak (3)

Zobacz również:
Wyniki 7. kolejki i tabela PlusLigi Kobiet

źródło: mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved