Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mecz o przełamanie złej passy w Łodzi

Mecz o przełamanie złej passy w Łodzi

Jutro w Pałacu Sportu w Łodzi zespół Organiki Budowlanych Łódź będzie podejmował drużynę TPS Rumia. Mecz zaplanowany jest na godzinę 18:00. Stawką tej rywalizacji jest dla obu grających ekip przerwanie serii porażek.

Zdobywczynie Pucharu Polski nie wygrały żadnego spotkania od czterech kolejek. Podopieczne Wiesława Popika borykały się ostatnio z dużymi problemami kadrowymi. W walce o dobrą lokatę w naszej lidze pomóc ma, sprowadzona w miejsce kontuzjowanej Marty Wójcik, rozgrywająca Karla Echenique. Jednocześnie trwają poszukiwania atakującej, która mogłaby zapełnić lukę powstałą po „ucieczce" Katie Olsovsky. Prawdopodobnie na parkiet nie wyjdzie także Sylwia Wojcieska (przed meczem z RC Cannes naderwała ona mięsień łydki). W spotkaniu z Dąbrową Górniczą trener łodzianek często musiał rotować składem, mając do dyspozycji jedynie dziewięć zawodniczek. Wciąż nierozstrzygnięta pozostaje rywalizacja na pozycji libero. Ostatnio bardzo dobrze w tej roli spisuje się Michela Teixeira, udanie zastępując Katarzynę Ciesielską. Sytuacja w lidze nie prezentuje się zbyt dobrze dla Budowlanych, które zajmują siódme miejsce w tabeli. Ten mecz to szansa na „ucieczkę" z dolnej jej części. Pocieszeniem dla siatkarek z Łodzi może być fakt, że dzięki jednemu zwycięstwu w Lidze Mistrzyń, dostaną one szansę walki o puchar CEV.

Z punktu widzenia zawodniczek z północy Polski ten mecz stanowi kolejną okazję na zdobycie pierwszych, niezwykle cennych punktów. Podopieczne Jerzego Skrobeckiego ugrały w tej edycji rozgrywek Plusligi Kobiet jedynie jednego seta. Jak podkreślają same siatkarki, nie jest to jednak szczyt możliwości tego zespołu. – Największe rezerwy tkwią w nas samych i to my same musimy wygrywać sety i zdobywać punkty bo nikt ich łatwo nie oddaje – mówiła po meczu z Gwardią Wrocław Agnieszka Starzyk-Bonach. Przyjmująca TPS Rumia oceniła także szanse jej drużyny w spotkaniu z Budowlanymi. – Myślę, że jeżeli zagramy na maksimum możliwości to jest szansa coś przywieźć z Łodzi. Nie zastanawiamy się nad tym czy ktoś ma problemy kadrowe czy nie. Zespół Organiki jest na tyle doświadczony, że nie będzie to miało znaczenia. Duże możliwości Pomorzanek dostrzega także Dorota Pykosz.Mam nadzieję, że z dnia na dzień będziemy prezentować się coraz lepszą formę – podsumowuje kapitan siatkarek z Rumi.

Zapowiada się więc niezwykle ciekawe spotkanie. Obie drużyny są w trudnej sytuacji przed tym meczem i każda z nich zrobi wszystko, aby go wygrać. Czy beniaminkowi uda się wykorzystać osłabienia w ekipie Budowlanych, tym samym zdobywając pierwsze punkty w tym sezonie? Dowiemy się tego już jutro.

źródło: inf. własna, plusligakobiet.pl