Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: KPS bez szans w Garwolinie

II liga M: KPS bez szans w Garwolinie

Siedlczanie po raz drugi w rundzie rewanżowej musieli poczuć gorzki smak porażki. Kolejne derby, w których nie zaskakuje sam zwycięzca a przebieg spotkania. KPS został całkowicie rozbity i stracił swoje  trzy pierwsze punkty.

Siedlecki zespół od początku swojej kariery w II lidze tylko raz z wielkim trudem pokonał Wilgę 3:2 na garwolińskim parkiecie. Pozostałe starcia kończyły się zwycięstwem gospodarzy stosunkiem 3:1. Podobnie na siedleckiej hali, gdzie KPS jest zdecydowanym liderem i bez sentymentów wygrywa każdy pojedynek z Wilgą.

Początek meczu był stosunkowo wyrównany. Zawodnicy obu zespołów dość żywo rozpoczęli ten pojedynek. Ostra gra, od jakiej rozpoczęli siedlczanie utrzymywała jednopunktowe prowadzenie. Skuteczne ataki Majcherka i Rejowskiego lądowały pod nogami garwolińskich zawodników. Sytuacja ta dość szybko zamieniła się na remis i walkę punkt za punkt. Siedlczanie z każdą chwilą popełniali coraz więcej błędów a ich największą zmorą była zagrywka. Przy prowadzeniu Wilgi 16:15 o czas poprosił trener Nowak. Po powrocie na boisko KPS zaczął pogrążać się coraz bardziej. Siedlczanie chyba nie spodziewali się tak agresywnej i dynamicznej gry ze strony swoich rywali. Słabe przyjęcie pozostawiało do dyspozycji Raneckiemu jedynie czytelne zagrania na skrzydła, co bez trudu wyłapywali zawodnicy Wilgi. Po autowym ataku KPS-u nastąpiła zmiana stron (25:20).

Drugi set skończył się tak szybko, że chyba nikt nie nadążał za tym, co działo się na boisku. Nawet internet, dzięki któremu prowadzona była relacja miał z tym problemy. Skuteczna zagrywka Wilgi albo odrzucała siedlczan od siatki albo ocierała się o siatkę i lądowała w całkowicie przypadkowym miejscu w polu boiska. Takim sposobem Garwolin bez dodatkowego zmęczenia zgarnął kilka punktów z rzędu. Brak podstawowego przyjmującego – Łęgowskiego wprowadził trochę zamętu i zmniejszył pole manewru siedleckiemu duetowi trenerskiemu. Rotacja składem nie zmieniała sytuacji na boisku a Wilga prężnie szła na rekord. Wygrana do 6 dodała im jeszcze więcej siły i przekonania o własnym zwycięstwie.

Trzeci set nie różnił się za bardzo od poprzednich. Znów dominowała solidna zagrywka Wilgi i brak przyjęcia w drużynie siedleckiej. Potem skuteczny blok w wykonaniu gospodarzy i punkt dopisany do ich konta. KPS czując już pistolet przy skroni zaczął wkładać więcej wysiłku w swoją grę. Widać było, że siedlczanie nie myśleli o poprzednich dwóch nieudanych setach a skupili się na obecnym wyniku. Sprężenie spowodowało, że KPS więcej działał na siatce i uderzył kilka razy z krótkiej. Wilga jednak nie odpuszczała. Liczne wybloki a potem podbicia piłek, które zwykle byłyby nie do odebrania utrzymywało bezpieczną trzypunktową przewagę przez cały set. Siedlczanom udało się odroczyć nieco koniec pojedynku, jednak był on nieunikniony. Kolejny skuteczny blok garwolinian zakończył seta i cały mecz 3:0.

Porażka KPS-u z Lechią Tomaszów Mazowiecki była zimnym prysznicem, natomiast ta z Garwolinem prawdziwym laniem. Oby dzięki niemu siedlczanie obudzili się z pięknego snu o awansie a skupili na tym, co czeka ich w kolejnych spotkaniach rundy rewanżowej. Płynące z każdej strony zapewnienia o nieuniknionym awansie KPS-u nie działają pozytywnie na psychikę i poziom gry tego zespołu. Czas wziąć się do roboty i pokazać, że zespół jest wart swojej pozycji – pozycji lidera grupy.

GTS Wilga Garwolin – KPS Siedlce 3:0
(25:20, 25:6, 25:20)

Skład zespołów:
KPS Siedlce: Krzaczek, Ranecki, Rejowski, Majcherek, Jesień, Ryszkowski, Kowal (libero) oraz Całka, Pruski, Krzywiecki, Szaruga
GTS Wilga Garwolin: Sokołowski, Żuber, Szyćko, Poinc, Postek, Rosłaniec, Wykowski (libero) oraz Żyłowski