Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Tomasovia zwyciężyła osłabioną Extrans Patrię

II liga K: Tomasovia zwyciężyła osłabioną Extrans Patrię

fot. archiwum

Po nieco ponad godzinę trwającym meczu Tomasovia Tomaszów Lubelski pokonała Extrans Patrię Sędziszów Młp. Oba zespoły w meczu tym nie wystapiły w najmocniejszych składach.  Tomasovia zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli, a ostatnie rywalki piąte.

Sześćdziesiąt trzy minuty trwało spotkanie walczących o miejsce w play-off zespołów z Tomaszowa Lubelskiego i Sędziszowa Młp. Obie drużyny wystąpiły w nim w osłabionych składach. W zespole gospodyń brakowało libero Pauli Słoneckiej i przyjmującej Justyny Tomali . Drużyna gości, którą przetrzebiły choroby na mecz z Tomasovią przyjechała zaledwie w ośmioosobowym składzie. Brakowało pięciu zawodniczek, które należą do podstawowych w zespole. Na Lubelszczyźnie nie zagrały Katarzyna Kutyła, Anna Myjak, Małgorzata Hajduk, Sandra Ciszczoń i libero Katarzyna Wrona. Z optymalnego składu wystąpiły tylko Żaneta Baran i Karina Róg. W wywalczeniu choćby punktu nie pomogła Extrans Patrii nawet obecność na trenerskiej ławce wraz z trenerką Moniką Bartnicką Michała Betleji, grającego trenera drugoligowych siatkarzy Błękitnych Ropczyce. Mecz był przeciętnym widowiskiem. O zwycięstwie gospodyń zdecydowało większe zgranie zespołu i lepsza niż przyjezdnych gra na środku. Spotkanie zaczęło się od prowadzenia Extrans Patrii, po autowej zagrywce Eweliny Świerszcz, kapitan miejscowych. Tomasovia pierwszy raz wygrywała przy wyniku 8:7. Wyrównana walka trwała do stanu 20:20. Końcówka pierwszego seta należała do miejscowych, które decydujący punkt zdobyły po akcji zakończonej przez Paulinę Głaz, reprezentantkę Polski kadetek. Pierwsza część drugiej odsłony to dominacja sędziszowskiej drużyny. Kiedy Extrans Patria prowadziła 6:2 o czas poprosił trener miejscowych Stanisław Kaniewski. Musimy grać bardziej agresywnie – mówił  popularny „Kania" swym podopiecznym podczas tej przerwy. Mimo tych wskazówek Tomasovia przegrywała już 7:13. Nie załamało to jednak teamu z Lubelszczyzny, który najpierw doprowadził do remisu 13:13, a później pozwolił sędziszowskiemu zespołowi na zdobycie jeszcze tylko pięciu punktów. Drugie starcie było najkrótsze w tym meczu. Trwało zaledwie osiemnaście minut. Trzecia partia od początku do końca toczyła się pod dyktando miejscowych. W Tomaszowie Lubelskim sędziszowskie siatkarki jak zwykle dopingowała kilkunastoosobowa grupa ich najwierniejszych kibiców. Młodsi i starsi fani sędziszowskiego zespołu kibicują swej drużynie we wszystkich pojedynkach, tak na własnym parkiecie jak i w meczach wyjazdowych.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Extrans Patria Sędziszów Młp. 3:0
(25:22, 25:18, 25:20)

Składy zespołów:
Tomasovia:
Kołosińska, Świerszcz, Głaz, Chmiel, Czerniakowska, Romaszko, Kowalska (libero) oraz Sekrecka
Extrans Patria: Baran, Pyrć, Młocek, Chmura, Róg, Mich oraz Zawiślak (libero)Pomeczowe wypowiedzi:
Karina Róg (przyjmująca Extrans Patrii Sędziszów Młp.): – Gospodynie wygrały zdecydowanie, ale nie poddałyśmy się bez walki. Zabrakło w meczu z Tomasovią w naszym składzie pięciu zawodniczek stanowiących o sile zespołu. W tygodniu poprzedzającym mecz pochorowały się. Myślę, że już w kolejnym pojedynku zagramy w pełnym składzie. Widoczny w naszej grze był brak naszych etatowych środkowych.
Ewelina Świerszcz (rozgrywająca Tomasovii Tomaszów Lubelski): – Cieszymy się  ze zwycięstwa z Extrans Patrią bo walczymy o miejsce w czołowej czwórce po rundzie zasadniczej. Ono nas do tego przybliża. Lepiej niż zespół z Sędziszowa Młp. spisywałyśmy się w ataku i bloku. Kolejne mecze gramy z Sandecją w Nowym Sączu i Pogonią w Proszowicach. Chciałbyśmy zdobyć w nich sześć punktów.
Monika Bartnicka (trener Extrans Patrii Sędziszów Młp.): – Zagraliśmy w Tomaszowie Lubelskim w niepełnym składzie i liczyłyśmy się z porażką. Mimo tych braków kadrowych podjęłyśmy walkę, nie przegrałyśmy sromotnie. Były fragmenty, w których toczyłyśmy wyrównaną grę, a nawet dominowałyśmy. Wydaje mi się, że jeżelibyśmy mieli w Tomaszowie Lubelskim chociaż jedną z podstawowych środkowych i inaczej zagrały na rozegraniu to mogłyśmy zwyciężyć. To nie był jednostronny pojedynek. Te zawodniczki, które wystąpiły w Extrans Patrii w meczu z Tomasovią zagrały na miarę swych możliwości.
Stanisław Kaniewski (trener Tomasovii Tomaszów Lubelski): –  W meczu z Extrans Patrią byłem przygotowany nawet na porażkę. Na szczęście dla nas drużyna z Sędziszowa Młp. nie grała wielkiej siatkówki, nie postawiła wysokich warunków. Oba zespoły nie wystąpiły w optymalnych składach. Przewyższaliśmy drużynę gości w organizacji gry, zagrywce. Wyróżniałbym za dzisiejszy pojedynek rozgrywającą Ewelinę Świerszcz, środkową Katarzynę Chmiel i przyjmującą Paulina Głaz.

Zobacz również:
Wyniki 13. kolejki gr. 4. II ligi kobiet i tabela

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved