Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Derby Mazowsza dla Legionovii

II liga K: Derby Mazowsza dla Legionovii

Drugoligowe derby Mazowsza zakończyły się pewnym zwycięstwem siatkarek LTS-u Legionovia Legionowo. Podopieczne Wojciecha Lalka poza drugim setem nie miały problemów z pokonaniem zespołu akademiczek Politechniki Warszawskiej, wygrywając 3:0.

Podopieczne Wojciecha Lalka w rozgrywkach ligowych rywalizują w styczniu z zespołami ze stolicy. W zeszły piątek legionowianki w trzech setach pokonały zespół AZS-u AWF Warszawa, a niedzielne popołudnie zmierzyły się ze stołeczną Politechniką, również wygrywając po trzysetowym boju.

Premierowa odsłona meczu, używając piłkarskiej terminologii, od początku toczyła się do jednej bramki. Warszawianki, które do meczu z liderem grupy 3 podeszły dość bojaźliwie, popełniały sporo błędów w przyjęciu, co błyskawicznie wykorzystała Marta Łukaszewska. Dwa asy atakującej Legionovii dały przyjezdnym prowadzenie 4:1. Kolejne punkty z zagrywki zdobyły Anna Sołodkowicz i Małgorzata Skorupa, a legionowianki prowadziły 15:7, ale trzy błędy własne sprawiły, że ich przewaga stopniała do pięciu oczek (15:10). Gdy na linii dziewiątego metra stanęła Łukaszewska, akademiczki ponownie pogubiły się w przyjęciu oddając rywalkom kolejne punkty (19:10). W końcówce pierwszego seta zespół Politechniki nie kończył ataków, za to problemów z kontratakiem nie miał zespół gości, pewnie wygrywając 25:12.

W drugiej partii ku uciesze miejscowych kibiców, na parkiecie pojawił się zupełnie odmieniony zespół AZS-u Politechnika Warszawska. Podopieczne Roberta Strzałkowskiego zagrały odważniej, pewniej, skuteczniej i przede wszystkim dokładniej w przyjęciu. Siatkarki z Legionowa już na początku drugiego seta wypracowały dwupunktową przewagę, ale po bloku Pauliny Bartkowiak na Katarzynie Jóźwickiej stołeczne wyrównały (5:5), a po zatrzymaniu Łukaszewskiej przez Anetę Gancarczyk wyszły na prowadzenie (8:7). Przy stanie 13:13 miejscowe miały spore problemy z serwisem Jóźwickiej, która dołożyła do swojego dorobku dwa punkty z zagrywki. Przechodzące piłki kończyły Małgorzata Plebanek oraz Kinga Baran, a na tablicy wyników widniał wynik 17:13 dla Legionovii. Nie był to jednak koniec emocji w tej partii, bo po chwili w rolach głównych wystąpiły legionowianki na spółkę z Martą Piekut. O ręce środkowej Politechniki rozbiły się Łukaszewska i Barbara Bawoł. Kolejne błędy przyjezdnych sprawiły, że na prowadzenie wyszły akademiczki z Warszawy (20:19), które miały nawet w górze piłkę setową. Końcowa faza tej odsłony meczu to korespondencyjny pojedynek Małgorzaty Zaciek ze skrzydłowymi Legionovii. Lepiej z tej konfrontacji wyszły przyjezdne wygrywając drugiego seta na przewagi 26:24.

Po przegranej partii z warszawianek zeszło powietrze, co przełożyło się na wynik w trzecim secie. Podopieczne Wojciecha Lalka błyskawicznie odskoczyły do stanu 10:2, z czego aż osiem oczek należało do najlepiej punktującej w zespole – Katarzyny Jóźwickiej. Przewaga przyjezdnych ani przez chwilę nie była zagrożona. Ekipa z Legionowa wysoko pokonała zespół Politechniki 25:12.

AZS Politechnika Warszawska – Legionovia Legionowo 0:3
(12:25, 24:26, 12:25)

AZS: Zaciek, Piekut, Bartkowiak, Pilarek, Gancarczyk, Sibiga, Nowicka (libero) oraz Rojek, Grygorowicz i Duda
LTS: Baran, Sołodkowicz, Skorupa, Łukaszewska, Bawoł, Jóźwicka, Siwka (libero) oraz Plebanek, Grzanka i Lizińczyk