Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzy punkty zostają w Ostrołęce

I liga M: Trzy punkty zostają w Ostrołęce

Pekpol Ostrołęka zdobył trzy punkty w spotkaniu z wyżej notowanym zespołem BBTS Bielsko-Biała. Poza trzecim setem gra gospodarzy wyglądała bardzo dobrze. Najlepszym zawodnikiem Pekpolu w sobotnim spotkaniu wybrano Artura Żylińskiego.

Pierwszy i drugi set w dzisiejszym spotkaniu należał do ostrołęczan, którzy wyraźnie górowali nad rywalem. Najsłabszym ogniwem drużyny gości był libero Przemysław Czauderna, w którego konsekwentnie zagrywką celowali ostrołęczanie i tym samym dzięki jego błędom zdobywali kolejne punkty. Pierwsze dwie partie Pekpol wygrał w stosunku 25:18. Gorzej było w secie trzecim, gdzie bielszczanie obudzili się, a w zespole gospodarzy zabrakło skutecznego przyjęcia. Raz po raz akcje gości kończył Martin Vlk, dobrze spisywał się również w polu zagrywki. To zaowocowało zwycięstwem BBTS-u 16:25. W czwartej partii wyrównana gra toczyła się do stanu 12:12. Pekpol powrócił wtedy do swojej dobrej dyspozycji, wygrywając dosyć spokojnie 25:21 i cały mecz 3:1.

Pekpol Ostrołęka – BBTS Bielsko-Biała 3:1
(25:18, 25:18, 16:25, 25:21)

Pekpol: G.Pietkiewicz, P.Pietkiewicz, Jacyszyn, Żyliński, Szczygielski, Sacharewicz, Kaniowski (libero) oraz Stańczuk, Białek, Walendzik.

BBTS: Kusaj, Vlk, Gutkowski, Ferek, Kalembka, Warda, Czauderna (libero) oraz Dekker, Lech, Wojtowicz, Leszczawski.