Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Siatkarze Energetyka grali dobrze, ale przegrali

I liga M: Siatkarze Energetyka grali dobrze, ale przegrali

Ostatnio, ta sentencja towarzyszy niemal każdemu meczu Energetyka Jaworzno. Podopieczni Sławomira Gerymskiego  po bardzo dobrym i wyrównanym spotkaniu przegrali 1:3 z rutyniarzami z Nysy. Nysanie zajmują 5 miejsce w tabeli, a Energetyk jest 11.

Pierwsza połowa inauguracyjnego seta nie mogła być chyba bardziej wyrównana. Obie drużyny szły łeb w łeb, nie odskakując rywalowi nawet na dwa „oczka".  Przy stanie 13:13 Energetykowi przydarzył się przestój w grze, który od razu wykorzystali goście. Nie pomogło wejście Żmudy za Kozłowskiego, nie pomogła dobra gra środkiem, a nawet genialna gra Pawła Adamajtisa, który był w tym meczu nie do zatrzymania, a konkretnie nie do zablokowania i tym samym potwierdził, że nie bez powodu kandyduje on do miana najlepszego sportowca Jaworzna. Set zakończył się wynikiem 21:25, a partię tą zakończył asem serwisowym, nękający jaworznian zagrywką przez cały mecz Maciej Zając.

Drugi set rozpoczął się bardzo pomyślnie dla „Energetycznych". Szybko wyprowadzana przewaga, głównie dzięki dobrej grze na rozegraniu Kwasowskiego, na środku Fitrzyka i bezbłędnego tego dnia, wspomnianego już Adamajtisa dały wysokie prowadzenie miejscowym. Goście w tym secie nie mieli nic do powiedzenia, a jedynie dziwić mogła nieporadność  Energetyka przy odbiorze zagrywki w stylu „plażówki" i to w wersji kobiecej, w wykonaniu Wojciecha Szczurowskiego. Seta jednak dopisali do swojego konta „Energetyczni", wygrywając po dobrych akcjach punktowych Michała Glinki 25:18.

Trzeci i czwarty set oraz w konsekwencji cały mecz padł jednak łupem Stali AZS Nysa. W trzeciej odsłonie podopieczni Gerymskiego zostali rozbici do 18. Set czwarty i jak się okazało ostatni przyniósł najwięcej emocji. Mecz toczył się w dosyć nerwowej atmosferze, czego dowodem była między innymi żółta kartka dla siatkarskiego weterana – Jarosława Stancelewskiego. Kibice obserwowali ponownie niesamowicie wyrównaną grę, ale tylko do stanu 20:20, a to, co jest  ostatnio utrapieniem Energetyka, a więc słabe końcówki, zaprocentowało tym, że ostatecznie przegrał on  ten mecz 1:3.

MCKiS PKE Energetyk Jaworzno- Stal AZS Nysa 1:3
(21:25, 25:18, 18:25, 23:25)