Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Gdańszczanie wygrali z Avią jak na lidera przystało

I liga M: Gdańszczanie wygrali z Avią jak na lidera przystało

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk utrzymali prowadzenie w tabeli I ligi mężczyzn. W meczu 17. kolejki pokonali na własnym parkiecie Avię Świdnik 3:0. Podopieczni trenera Dariusza Luksa mają 2 punkty przewagi nad GTPS i jedno spotkanie rozegrane mniej.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od lepsze gry przyjezdnych, którzy po autowym ataku de la Fuente i błędzie Lotosu Trefl objęli prowadzenie w meczu 5:3. Gospodarze jednak w szybkim tempie odrobili stratę na 5:5. Następnie nieudane zagrywki Wilka i Staniewskiego doprowadziły do wyniki 7:7. Na siatce lepszy Hernandez (7:8). Kolejna zepsuta zagrywka Michała Kaczmarka, udany blok na Pawłowskim i było 9:10. Daniel Wilk skutecznie wykonał atak, pomylił się za to Michał Kaczmarek, a Pawłowski zdobył punkt zagrywką i było 13:12. Kolejny nieudany serw w wykonaniu gdańszczan (15:15). Po ataku Daniela Wilka gospodarze zeszli na drugą przerwę techniczną z 1-punktową przewagą.

Po powrocie na boisko gra wciąż była wyrównana, aż do momentu, gdy Daniel Wilk został zablokowany i przyjezdni mieli 2 punkty przewagi. Trener gospodarzy wziął natychmiast czas, który pomógł siatkarzom, bo doprowadzili do remisu 19:19. Dobra passa trwała, bo kilku dobrych atakach i błędach siatkarzy ze Świdnika pierwszy set skończył się zwycięstwem 25:22 dla gdańszczan.

Początek drugiego seta należał do gospodarzy, którzy po pierwszych akcjach prowadzili 4:1. W tym momencie o pierwszą przerwę poprosił trener gości  Krzysztof Lemieszek. Marcin Kurek po bloku w aut, udana kiwka Kike i było 5:3. Gra się jednak wyrównała, a siatkarze szli punkt za punkt. Kaczmarek zatrzymał blokiem Staniewskiego (8:6). Po przerwie technicznej gospodarze się rozpędzili. Kurek świetnie atakował, Maciończyk zagrał asa serwisowego, przy tym świdniczanie popełniali błędy. Do końca seta siatkarze z pomorza nie mieli żadnych problemów i dowieźli przewagę do końca. Set zakończył się atakiem Daniela Wilka (25:21).

Ponownie od prowadzenia rozpoczynają gospodarze (3:0). Po ataku Kike jest już 5:1 dla Lotosu Trefl. Dobra passa wciąż trwała, znakomita gra gospodarzy pozwoliła na uzyskanie przewagi na początku seta i z każdą piłką jej powiększanie. Maciończyk zaskoczył gości kiwką, Gosik zaatakował w aut, a Szczurek popisał się dobrą zagrywką. Wynik na tablicy wyników to 17:4. Siatkarze ze Świdnika już się praktycznie poddali, dlatego gdańszczanie mogli spokojnie rozegrać spotkanie do końca. Set zakończył się wynikiem 25:11 a cały mecz 3:0.

Lotos Trefl Gdańsk – ASPS Avia Świdnik 3:0
(25:22, 25:21, 25:11)

Trefl: Hernandez, Macionczyk, Kaczmarek, Świrydowicz, Wilk, de la Fuente, Żurek (libero) oraz Edgar, Skórski, Szczurek, Ratajczak i Wawrzyńczyk
Avia: Guz, Baranowski, Milewski, Kurek, Pawłowski, Staniewski, Kowalski (libero) oraz Jarosz, Makowski, Wójcicki i Gosik