Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga Kobiet: Kolejny tie-break w Żukowie

I liga Kobiet: Kolejny tie-break w Żukowie

Już po raz piąty w tym sezonie mecz I ligi w Żukowie rozstrzygał się w tie-breaku. Siatkarki Gedanii po raz trzeci zeszły z parkietu pokonane 2:3. Tym razem podopieczne Pawła Kramka uległy AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Gedania przystąpiła do gry bez Emilii Reimus. Miejsce doświadczonej atakującej, która się rozchorowała zajęła w wyjściowym składzie juniorka Laura Tomsia. Mimo tej zmiany dwa pierwsze sety wróżyły gładkie zwycięstwo gospodyń. Gra miejscowych załamała się w trzeciej partii i na niewiele zdały się zmiany. Trener dał szanse wykazać się wszystkim jedenastu zawodniczkom.

W czwartym secie znów przeważały przyjezdne, ale w końcówce tej partii pojawiła się szansa na wygraną dla Gedanii, która od wyniku 20:24 zdobyła trzy punkty z rzędu, a w kolejnej akcji miała piłkę w górze.  Justynie Sachmacińskiej nie udało się doprowadzić do remisu i trzeba było grać tie-breaka.

W decydującym secie wyrównana walka była do zmiany stron boiska, która następowała przy prowadzeniu KSZO 8:7. Od tego momentu przewagę osiągnęły gedanistki.  Zespół zdobył piłkę meczową przy stanie 14:10 i… stanął.

Nie mogliśmy skończyć meczu, mimo że przyjęcie było dobre. Co prawda prosiliśmy o przerwy, ale Monika Gorszyniecka nie zagrała tej akcji, którą ustawiliśmy, czyli nie wystawiła piłki do Tomsi. Dlatego straciliśmy sześć punktów z rzędu, w ostatniej akcji pozwoliliśmy się skontrować rywalkom i przegraliśmy spotkanie – relacjonuje Piotr Graban, drugi trener Gedanii.

Pięciosetowe spotkania stają się w tym sezonie znakiem firmowym drużyny z Żukowa. U siebie w grały po raz piąty w ósmym meczu, a w lidze mają sześć takich pojedynków na trzynaście spotkań.

Przypomnijmy, że wcześniej po tie-breaku gedanistki wygrywały u siebie z Chemikiem Police i PZPS Sosnowiec, a uległy Piecobiogazowi Murowana Goślina i Eliteskom Skawa AZS UEK Kraków. Ponadto zwycięski pięciosetowy pojedynek rozegrały w Sosnowcu.

Gedania Żukowo  – AZS KSZO Ostrowiec Św. 2:3
(25:18, 25:22, 16:25, 23:25, 14:16)

Gedania: Gorszyniecka, Sachmacińska, Łozowska, Tomsia, Bryczkowska, Kucharska, Krukowska (libero) oraz Gajewska, Łukasik, Żmudzińska, Całka