Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejne zwycięstwo Sparty Warszawa

I liga K: Kolejne zwycięstwo Sparty Warszawa

Siatkarki warszawskiej Sparty odniosły kolejne zwycięstwo w rozgrywkach I ligi kobiet. Tym razem podopieczne Marcina Wojtowicza w trzech setach rozprawiły się z AZS-em Politechnika Śląska. Dzięki zwycięstwu beniaminek wyprzedził gliwiczanki w tabeli.

Stołeczne wybrały się na Śląsk uskrzydlone ostatnim zwycięstwem w nad Eliteskami Skawa AZS UEK Kraków, w którym pewnie pokonały zespół spod Wawelu 3:0. W sobotę czekało je zadanie równie trudne, bo przyszło się im spotkań z drużyną, która podobnie jak one, walczy o wydostanie się ze strefy spadkowej. Dodatkowo w autokarze zmierzającym do Gliwic znalazła się tylko jedna rozgrywająca – Karolina Polak. Zabrakło powracającej do zdrowia Eweliny Polak, oraz Magdaleny Ziętek, która na 100 dni przed egzaminem dojrzałości, wypełniała obowiązki maturzystki.

Warszawianki wygrały w trzech setach, jednak wynik w pełnie nie oddaje tego, co działo się na boisku. – To był zupełnie inny mecz od tego, który rozegraliśmy przed tygodniem. Akademiczki okazały się bardzo wymagającym przeciwnikiem. One również miały świadomość stawki, o jaką toczył się ten pojedynek – relacjonuje trener spartanek, Marcin Wojtowicz. Spotkanie było niezwykle zacięte, a losy poszczególnych setów rozstrzygały się w końcówkach. W trzeciej partii na prowadzeniu były gliwiczanki i kiedy wydawało się, że wkrótce rozegrana zostanie jeszcze jedna odsłona meczu w pogoń za rywalkami rzuciły się siatkarki z Warszawy. – Dziewczynom należą się duże brawa. Pokazały charakter w tym secie, z czego jestem bardzo zadowolony – powiedział po meczu trener Sparty Warszawa.

AZS Politechniki Śląskiej – Sparta Warszawa 0:3
(22:25, 21:25, 21:25)