Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcin Wojtowicz: Grać tak, jak w meczu z AZS-em UEK Kraków

Marcin Wojtowicz: Grać tak, jak w meczu z AZS-em UEK Kraków

fot. archiwum

- Mam nadzieję, że ostatnie zwycięstwo w lidze utwierdzi mój zespół w przekonaniu, że jest w stanie wygrywać i nadal ma szanse na pozostanie w I lidze - mówi szkoleniowiec Banku BPS Sparta Warszawa, Marcin Wojtowicz.

Kamień z serca musiał spaść panu po meczu z krakowiankami. Sparta w końcu zwycięska.

Marcin Wojtowicz:Spadł mi ogromny kamień z serca. Mam nadzieję, że to zwycięstwo na 100% utwierdzi zespół w przekonaniu, że jest w stanie wygrywać w I lidze i nadal ma szanse na pozostanie na zapleczu ekstraklasy. Spartę czeka teraz kilka spotkań teoretycznie łatwiejszych, w których staniemy przed szansą wywalczenia kolejnych punktów. A grając w taki sposób, jak ostatnio z AZS-em, mamy na to szansę.

Zdecydowanym faworytem tamtego spotkania był AZS. Spodziewał się pan, że tak łatwo wygracie z tym zespołem.Nie spodziewałem się, aczkolwiek nastawiałem się na ostrą walkę, bo nasz zespół musi już wygrywać. Miałem wrażenie, że Eliteski przyjechały do Warszawy na spacerek, co można było wywnioskować z ich przedmeczowych wypowiedzi. Krakowianki podeszły do tego spotkania zbyt luźno, z kolei moja drużyna rozegrała bardzo dobre zawody. Wygraliśmy gładko, praktycznie tylko chwilami przeciwniczki nawiązywały z nami równą walkę z czego bardzo jestem zadowolony.

Co zdecydowało o waszym zwycięstwie w tym spotkaniu?

Wygraliśmy bardzo dobrą grą w kontrze. W tym miejscu należy pochwalić rozgrywającą, która w kontrataku wykonała wiele ciekawych i przemyślanych akcji. No i mieliśmy jeszcze Magdę Wawrzyniak, która miała w tym spotkaniu „dzień konia". Praktycznie czego się nie dotknęła – kończyła. Właśnie na niej głównie opierała się nasza gra w kontrze.

To pierwsza wygrana w lidze i czwarte zwycięstwo z rzędu. Dzięki temu zespół będzie grał z uśmiechem na twarzy?

To niesamowite jak zwycięskie mecze potrafią podbudować drużynę. W zespole tak wszystko zostało poukładane, aby tą zwycięską passę utrzymać. Bo atmosfera z meczu na mecz się polepsza, a dziewczyny cały czas ciężko pracują, bardzo chcą i mają świadomość, że już musimy, a nie możemy wygrywać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved