Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Komentarze po meczu PGE Skry Bełchatów i AZS UWM Olsztyn

Komentarze po meczu PGE Skry Bełchatów i AZS UWM Olsztyn

fot. archiwum

Skra pewnie wygrała dzisiaj z AZS UWM Olsztyn 3:0. Po meczu goście nie kryli jednak zadowolenia ze swojej postawy. Cieszył się też Jacek Nawrocki, bo jego Skra wygrała rundę zasadniczą, a on najpewniej wkrótce zostanie selekcjonerem reprezentacji.

Niby był to łatwy mecz dla Skry, ale mam nadzieję, że trochę krwi im napsuliśmy – mówił po meczu PGE Skry z AZS Olsztyn kapitan gości Paweł Siezieniewski.Chcieliśmy zagrać lepiej niż w pierwszym meczu w Olsztynie i myślę, że momentami to nam się udawało. Niestety jeśli chce się wygrywać mecze czy sety z takim zespołem jak Skra, to nie można pozwolić sobie na tracenie takiej przewagi jak w trzecim secie. Novotny rozstrzelał nas zagrywką. Podjął ryzyko i to się Skrze opłaciło – dodaje kapitan olsztynian.

Swój zespół komplementował także trener olsztyńskiego zespołu, rumuński szkoleniowiec Gheorghe Cretu.Gratuluję zawodnikom, ponieważ wyszli na boisko z podniesioną głową, przeciwko takiemu rywalowi. Z kilku elementów i dyscypliny taktycznej jestem zadowolony – mówił po meczu Rumun. – Myślę, że poziom naszej gry się podnosi i zespół się odradza. Jednak dzisiaj nie wszyscy zawodnicy udźwignęli presję, niektórzy się wystraszyli – dodał szkoleniowiec ostatniej drużyny PlusLigi. – Przed nami 3,5 miesiąca ciężkiej pracy w następnej rundzie rozgrywek. Ten mecz był dla nas przetarciem, przed najważniejszymi spotkaniami. Życzę Skrze powodzenia w drugiej części sezonu i liczę, że wygrają Ligę Mistrzów – zakończył Cretu.

Kurtuazyjnie swoją wypowiedź na pomeczowej konferencji prasowej rozpoczął także Jacek Nawrocki, szkoleniowiec PGE Skry. – Graliśmy z zespołem, który nie miał nic do stracenia. Mieli w sobie luz i zagrali dobry mecz. Nam zawsze takie spotkania gra się trudno, bo my na luz pozwolić sobie nie możemy. Zrealizowaliśmy swoje założenia taktyczne i z tego się cieszę – podkreślał trener Skry.Oczywiście nie mogło zabraknąć pytania do Jacka Nawrockiego dotyczącego reprezentacji Polski i ewentualnego objęcia przez niego posady selekcjonera. – Skupiam się na lidze i Pucharze Polski. Nie sposób w takim momencie sezonu podejmować strategiczne decyzje – odpowiadał wymijająco. – Jesteśmy po wstępnych rozmowach, ale jest zbyt wcześnie by o tym mówić. Kiedy zapadną konkretne decyzje, to zależy od federacji. Ja jestem za tym, aby się z ich podejmowaniem nie spieszyć – dodał Jacek Nawrocki.

* autorem tekstu jest Maciej Wiśniewski (belsport.pl)

źródło: belsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved