Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Jokerowi nie udał się rewanż w meczu z Jadarem

I liga M: Jokerowi nie udał się rewanż w meczu z Jadarem

Podczas spotkania rozegranego w ramach 17. kolejki I ligi mężczyzn Joker Piła przegrał z Jadarem Radom mecz rewanżowy. Spotkanie, w którym obie drużyny popełniły mnóstwo błędów własnych trwało niewiele ponad półtorej godziny.

Oba zespoły pokazały, że mają chrapkę na punkty w tym spotkaniu. Już od początku pierwszego seta siatkarze obu ekip popełniali masę błędów, głównie na zagrywce. Ta część spotkania była bardzo wyrównana, jednak lepszymi okazali się być podopieczni trenera Kwapisiewicza, wygrywając tego seta 25:23. Drugi set był odpowiedzią Jokera na wynik poprzedniego. Siatkarze znad Gwdy okazali się być lepszymi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Pasywny blok, mocne ataki i kąśliwe zagrywki doprowadziły do tego, że wygrali oni drugą partię spotkania 25:21.

Drużyna z Radomia postanowiła nie odpuścić w trzecim secie i pokazała, że potrafi wygrywać szybko. W tej części to Jadar był lepszy na boisku i wysoko wygrał tego seta, 25:14. Czwarta partia również należała do siatkarzy z Radomia. W tym secie jednak obie drużyny zdobywały i traciły punkty seriami. Podopieczni trenerów Kubiaka i Kwapisiewicza nie ustrzegli się również błędów, które popełniali bardzo często.

Warto podkreślić bardzo dobrą dyspozycję siatkarzy Jokera: Mateusza Malinowskiego, który był niezwykle skuteczny w każdym elemencie gry, Adriana Mihułkę za wzorową grę w obronie oraz Jakuba Kowalczyka za spryt na środku siatki. W Jadarze dobry mecz rozegrał Jakub Radomski, który w obronie grał perfekcyjnie oraz Mariusz Gaca, który męczył pilan swoimi dobrymi zagrywkami.

Joker Piła – Jadar Radom 1:3
(23:25, 25:21, 14:25, 19:25)