Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Policach poważnie myślą o ekstraklasie

W Policach poważnie myślą o ekstraklasie

fot. archiwum

Prezes pierwszoligowych siatkarek Chemika Police, Wiktor Szostak zapowiedział, że w następnym sezonie klub będzie chciał awansować do ekstraklasy. - Czujemy potrzebę awansu. Ta stagnacja, czyli ciągła gra w I lidze, jest już denerwująca.

Ta stagnacja, czyli ciągła gra w I lidze, jest już denerwująca. Drużyna powinna już pójść w górę. Czujemy potrzebę awansu do ekstraklasy. Wprowadzamy zdolną młodzież do pierwszego zespołu, ale to nie może być głównym celem. Buduje nam się nowa, piękna hala. Trzeba jednak podchodzić do awansu ostrożnie, bo wystarczy popatrzeć jak idzie obecnemu beniaminkowi, TPS Rumia. Nie zdobył jeszcze punktu – mówi Wiktor Szostak, prezes Chemika, który dodaje również, że aby zrealizować ten cel zespół wzmocnić się musi dwoma bardzo dobrymi zawodniczkami.

Prezes Chemika marzy, by nawiązać do sukcesów klubu w lat 90-tych. W 1993 siatkarki z Polic (wówczas Komfort Police) awansowały do ekstraklasy, w kolejnym sezonie od razu zdobywając mistrzostwo Polski. Swój sukces powtórzyły w sezonie 1994/1995. W latach 1993-1994 Chemik Police trzykrotnie z rzędu zdobył Puchar Polski siatkarek. W składzie policzanek grały wówczas m.in. Małgorzata Niemczyk, Magdalena Śliwa, Katarzyna Zubel czy Izabela Rutkowska. Szeregi ekstraklasy Chemik opuścił w 1998 roku.

źródło: Głos Szczeciński, inf. własna, ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved