Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Bydgoszczy pojedynek sąsiadów w tabeli

W Bydgoszczy pojedynek sąsiadów w tabeli

fot. archiwum

Jednym z ciekawszych spotkań 7. kolejki PlusLigi Kobiet będzie mecz Centrostalu z MKS Dąbrowa Górnicza. Obie drużyny zdobyły w tym sezonie po 9 punktów, co daje im miejsce w górnej połowie tabeli. W bydgoskiej hali szykuje się więc wyrównane widowisko.

Mimo takiego samego dorobku punktowego nieco lepiej prezentują się gospodynie sobotniego starcia, siatkarki Centrostalu. Mają one bowiem jedno spotkanie rozegrane mniej, ponieważ ich mecz poprzedniej kolejki z Muszynianką został przeniesiony na późniejszy termin. To dało podopiecznym trenera Piotra Makowskiego więcej czasu na spokojny trening oraz wyeliminowanie błędów z meczu z Aluprofem Bielsko Biała. Muszą przede wszystkim skupić się na poprawie gry w końcówkach setów. To właśnie ten element w głównej mierze zaważył o przegranej z mistrzyniami Polski. Silnym punktem bydgoszczanek jest z pewnością postawa Moniki Naczk oraz Charlotte Leys. Sporym zaskoczeniem jest gra bardzo młodej przyjmującej Patrycji Polak. Daje ona duże wsparcie bardziej doświadczonym liderkom. Z pewnością zawodniczki muszą utrzymać poziom przyjęcia zagrywki, które wyglądało dobrze nawet na tle silniejszego zespołu Aluprofu.

Drużyna MKS-u z całą pewnością będzie zainteresowana wywiezieniem z Bydgoszczy przynajmniej punktu. Dąbrowianki w ostatniej kolejce bezlitośnie wykorzystały kłopoty kadrowe rywalek z Łodzi. Dominowały w każdym elemencie gry, popełniały bardzo mało błędów. Podobny poziom gry będzie trudni powtórzyć ale zawodniczki trenera Kawki nie pozostają na straconej pozycji. Liderką powinna zostać MVP ostatniego meczu Matea Ikić. Podstawą wydaje się jednak ustabilizowanie formy, ponieważ zespół grał do tej pory w kratkę. Większy ciężar gry w ataku muszą wziąć na siebie pozostałe ogniwa drużyny. Ważną rolę będzie na pewno grało zmęczenie dąbrowianek, które mają za sobą mecz w Pucharze CEV. Stąd kibice muszą pokładać nadzieje w równej grze całego zespołu, nie tylko nominalnej wyjściowej szóstki.

Na papierze nieznacznym faworytkami wydają się siatkarki Centrostalu Bydgoszcz. Liga jest jednak póki co wyrównana, co może przyczynić się do zaciętej gry w sobotnim meczu. Zawodniczki z Dąbrowy Górniczej zmęczenie na pewno będą chciały nadrobić ambicją, dzięki czemu mamy prawo liczyć na ciekawe starcie drużyn sąsiadujących w tabeli Plus Ligi Kobiet.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved