Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Mecz za sześć punktów we Wrocławiu

PlusLiga Kobiet: Mecz za sześć punktów we Wrocławiu

fot. archiwum

Spotkania pomiędzy zespołami z Mielca oraz z Wrocławia niezależnie od miejsca ich rozgrywania zawsze pełne były dramaturgii, walki do ostatniej piłki, które wyłaniały zwycięzcę nierzadko dopiero po pięciu partiach. Tego samego możemy się spodziewać jutro.

Na pierwszy rzut oka widać już, że potencjał sportowo-kadrowy obu zespołów w sezonie 2010/2011 jest zdecydowanie większy, a obie ekipy pokusiły się już o dość zaskakujące rezultaty w tym sezonie. Mielczanki po wkalkulowanej porażce w Muszynie zdecydowaną wygraną z wyżej notowanymi zespołami z Dąbrowy Górniczej oraz z Łodzi niejako samoistnie zapracowały sobie na miano „rewelacji" rozgrywek i poprzeczka oraz oczekiwania względem tej ekipy ze strony kibiców zdecydowanie wzrosły. Wrocławianki natomiast długo szukały swojej optymalnej formy, ale punkt zdobyty w arcytrudnym spotkaniu przeciwko zespołowi z Sopotu odegrał kolosalne znaczenie głównie w sferze mentalnej, co było widać już na parkiecie w kolejnej potyczce w Rumi. Pozyskane w letnim okresie transferowym solidne i doświadczone środkowe Sylwia Pycia i Dominika Koczorowska oraz atakująca, która do tej pory była silnym ogniwem zespołu z Dąbrowy Górniczej, Magdalena Sadowska stanowią godną pozazdroszczenia linię ofensywną. Z kolei po wrocławskiej stronie warto odnotować pojawienie się na parkietach po przerwie macierzyńskiej Katarzyny Jaszewskiej, która wydaje się być po raz kolejny w doskonałej formie zarówno w przyjęciu jak i ataku. Na dystansie całego spotkania nie miała przecież jeszcze okazji zaprezentować się nominalna przyjmująca Anna Witczak.

Zespoły w przedmeczowych wypowiedziach deklarują walkę do ostatniej piłki. Trzy punkty zdobyte z rywalem o podobnym potencjale zdecydowanie nie tylko przełożą się na dalsze nastawienie mentalne w spotkaniach, ale przede wszystkim dla obu ekip będzie stanowiło istne przełamanie. Dla mielczanek będzie to na pewno próba rehabilitacji za ostatnią przegraną na własne życzenie w spotkaniu z ekipą z Białegostoku. Z kolei forma wrocławianek idzie wyraźnie w górę, o czym otwarcie mówi kapitan zespołu Katarzyna Mroczkowska. W ostatnim spotkaniu wygranym w stosunku 3:0 z zespołem z Rumi, pokazała się z jak najlepszej strony w ataku, szczególnie w trudnych, sytuacyjnych piłkach, a cały zespół Gwardii ze swoich siatkarskich atutów uczynił trudną dla każdego rywala broń. Mimo dobrego spotkania na koncie i optymistycznej chęci wygrania za trzy punkty, gospodynie sobotniej konfrontacji podchodzą do meczu również z dozą pokory, deklarując zgodnie, że historie ligowe pokazały już, że o punkty z ekipą z Mielca będzie niezwykle trudno.

Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (15.01.2011) we Wrocławiu. Hala Orbita, godz. 18.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved