Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PLusLiga Kobiet: AZS Białystok zagra z BKS-em Bielsko-Biała

PLusLiga Kobiet: AZS Białystok zagra z BKS-em Bielsko-Biała

fot. archiwum

W sobotni wieczór BKS Aluprof zagra w Białymstoku, gdzie przynajmniej w teorii nie powinien mieć większych trudności z odniesieniem zwycięstwa. Do meczu w ramach 7. kolejki BKS przystąpi po zakończeniu grupowych zmagań w Lidze Mistrzyń.

Siatkarki BKS Aluprof prezentują się  bardzo dobrze  na krajowych parkietach. W dotychczasowych potyczkach tylko w jednym meczu nie zdołały wygrać, w pozostałych za każdym razem zgarniały komplet punktów. Stąd też pozycja aktualnego lidera tabeli.

Znacznie gorzej radzą sobie najbliższe rywalki mistrzyń Polski – zawodniczki AZS Białystok. W pięciu spotkaniach zgromadziły pięć „oczek", ale dopiero dwa ostatnie mecze przyniosły wspomniane zdobycze. W zespole ze wschodniej części kraju jest sporo nowych zawodniczek w porównaniu choćby do poprzedniego sezonu i praktycznie tylko rozgrywająca Magdalena Godos oraz libero Magdalena Saad mają znaczący wpływ na obecne oblicze drużyny. Szkoleniowiec Wiesław Czaja ma do swojej dyspozycji za to zdolną Rosjankę Annę Klimakową, rumuńską siatkarkę Daianę Muresan czy dwie perspektywiczne zawodniczki z… Trynidadu i Tobago. Z siatkarek znanych kibicom w Bielsku-Białej wspomnieć trzeba o byłych zawodniczkach bialskiego klubu – Joannie Szeszko, Edycie Rzenno i Małgorzacie Cieśli. Ciekawostką jest jednak fakt, że wspomniany tercet leczy poważne kontuzje i przeciwko drużynie z Bielska-Białej nie wystąpi. Problemy zdrowotne to nie lada zmartwienie dla sztabu szkoleniowego, nic dziwnego, że białostoczanki zalicza się do grona zespołowych „skazanych" na walkę o zachowanie statusu ekipy występującej w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W poprzednich sezonach BKS Aluprof nie miał większych trudności z pokonaniem rywalek z Białegostoku. Teoretycznie podobny scenariusz powinien mieć sobotni mecz, ale tego „z góry" zakładać nie można. Gospodynie punktów bardzo potrzebują, siatkarki z Podbeskidzia nie muszą natomiast grać równie skoncentrowane jak w ostatnich, znacznie ważniejszych gatunkowo, potyczkach.
Kolejna walka o ligowe punkty rozpocznie się 15 stycznia o godzinie 18.00.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved