Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Grzegorz Kosatka: To praca dająca dużo satysfakcji

Grzegorz Kosatka: To praca dająca dużo satysfakcji

fot. archiwum

- To na pewno ciężka praca, wiadomo jakie humory mają dziewczyny w okresie dojrzewania, ale daje też bardzo dużo satysfakcji - mówi trener Grzegorz Kosatka o pracy w SMS Sosnowiec. - Najlepszym tego przykładem jest ostatni wyczyn naszych zawodniczek.

Niektórzy uważają, że sosnowiecka Szkoła Mistrzostwa Sportowego to siatkarski zakon i zawodniczki są krótko trzymane, ale jedno jest pewne – to kuźnia siatkarskich talentów i takie nazwiska jak Katarzyna Skowrońska czy Aleksandra Jagieło, które są jej wychowankami, są najlepszym przykładem na to, że warto ciężko pracować, aby osiągnąć sukces, zamiast imprezować i być średniakiem.

Niedawno znów wszyscy fani siatkówki byli świadkami sukcesu sosnowieckiej szkoły, której uczennice stanowiły znakomitą większość składu reprezentacji Polski kadetek, walczących w tureckich eliminacjach do mistrzostw Europy. Polki pokonały faworyzowaną siatkarską potęgę, Rosję i w tabeli musiały uznać wyższość jedynie drugiej potęgi młodszej grupy wiekowej – Niemek. – Jest to duży sukces dla młodzieżowej siatkówki reprezentacyjnej i bardzo jesteśmy dumni, że Polki zaszły tak daleko – twierdzi były asystent Marco Bonitty w kadrze seniorek, a aktualnie trener SMS-u PZPS II Sosnowiec Grzegorz Kosatka.Z najmłodszej grupy wiekowej SMS-u w Turcji zagrały libero Anna Korabiec oraz atakująca Natalia Strózik (nie licząc siatkarek I SMS-u – przyp red.) i jesteśmy zadowoleni z postawy młodych dziewczyn – uśmiecha się sympatyczny szkoleniowiec SMS-u.

Jak wiadomo, praca z młodzieżą, a szczególnie dorastającymi dziewczynami nie jest łatwa. Mimo to trener Kosatka nie narzeka i traktuje szkolenie przyszłych gwiazd polskiej siatkówki jako przyjemność. – To na pewno ciężka praca, wiadomo jakie humory mają dziewczyny w okresie dojrzewania, ale daje też bardzo dużo satysfakcji – przekonuje pan Grzegorz. – Najlepszym tego przykładem jest ostatni wyczyn naszych zawodniczek. Nigdy wcześniej nie grały w tak silnie obsadzonym turnieju z przeciwniczkami z najwyższej półki. To dla nich na pewno bezcenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości – zaciera ręce opiekun sosnowieckich uczennic.* autor: Paweł Swarlik – sportowezaglebie.pl

źródło: sportowezaglebie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved