Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Głosy Kamila Składowskiego w Plebiscycie „Strefy Siatkówki”

Głosy Kamila Składowskiego w Plebiscycie „Strefy Siatkówki”

fot. archiwum

Głosowanie w Plebiscycie "Strefy Siatkówki" powoli dobiega już końca. Wszyscy sympatycy siatkówki mogą jeszcze wyrazić swoje zdanie do niedzieli, do północy. Dziś prezentujemy typy dziennikarza Przeglądu Sportowego, Kamila Składowskiego.

Plebiscyt „Strefy Siatkówki" dotyczy niestety roku, w którym nie odnieśliśmy zbyt wielu sukcesów sportowych. Zawiodły obie reprezentacje, Skra nie poprawiła swego najlepszego miejsca w Lidze Mistrzów, choć przecież była gospodarzem Final Four. To wszystko jednak nie oznacza, że nie mamy powodów, by wyróżnić poszczególnych zawodników i zawodniczki. Niektórzy mają z czego być dumni.

Najlepszym polskim siatkarzem 2010 roku był dla mnie Dawid Murek. Nie dość, że wyszedł z dramatycznej kontuzji (mógł nawet stracić stopę!) to jeszcze szybko wrócił do formy i wspólnie z Krzysztofem Gierczyńskim prowadzą do boju objawienie tego sezonu Tytan AZS Częstochowa. Murek kolejny raz pokazuje, jak bardzo można kochać grę w siatkówkę i jak bardzo można się dla niej poświęcić.
Wśród kobiet stawiam na Małgorzatę Glinkę, choć tak naprawdę wolałbym oddać głos na Katarzynę Skowrońską. Ona wygrała włoską Serie A1, a już w barwach nowego klubu zdobyła klubowe mistrzostwo świata, będąc najlepszą zawodniczką turnieju. Tyle że to pani Małgorzata ciągnęła grę biało-czerwonych na mundialu, bo „Skowronek" został pozbawiony szansy występy, lub jak niektórzy mówią, sam się pozbawił. Glinka jeszcze raz pokazała, że jest wspaniałą siatkarką, która naszej reprezentacji jest bardzo potrzebna.

Najlepszym zagranicznym siatkarzem PlusLigi był niewątpliwie Paweł Abramow, choć słowo najlepszy nie jest chyba najwłaściwsze. W statystykach, oczywiście poza Pucharem Polski, nie błyszczał, jednak miał ogromny, pozytywny wpływ na grę Jastrzębskiego Węgla. Do tego był profesjonalistą w każdym calu i lubił bawić publiczność. Pamiętacie jego popisy na Torwarze w meczu gwiazd? Oby więcej tak barwnych postaci przyjeżdżało nad Wisłę.Nie sposób nie wyróżnić też Julii Szeluchiny, która była jednym z objawień Organiki i która pomogła jej zdobyć Puchar Polski, a w lidze zająć miejsce tuż za podium. Patrząc jednak na wzmocnienia przed bieżącym sezonem w przyszłym roku będzie naprawdę trudno wskazać jedną zagraniczną gwiazdę ligi. I dobrze!

Działacz roku? Tego słowa sami zainteresowani nie lubią… Dla mnie był nim Konrad Piechocki, który był w stanie zorganizować po raz kolejny Final Four Ligi Mistrzów, przekonać w trudnym momencie działaczy PZPS, by zgodzili się wypożyczyć Miłosza Hebdę z SMS Spała. Potrafił też załatwić wiele innych, drobniejszych spraw. Chyba o to chodzi w jego pracy?

Objawienie roku 2010. Nie podejmuję się typowania wśród pań, po prostu widziałem zbyt mało meczów, żebym się na to porwał. Zawsze gdzieś mogła schować się przyszła gwiazdka. Wśród panów postawiłem na Michała Kubiaka, który wpadł do PlusLigi i narobił niezłego zamieszania. Z drugiej jednak strony bardziej mi tutaj pasuje jego klubowy kolega – Damian Wojtaszek, bo on naprawdę błysnął po raz pierwszy. Szkoda, że nie ma go w zestawieniu, bo postawiłbym na niego.

Trener roku to Jacek Nawrocki. Udowodnił, że nie tylko nadaje się do Skry, lecz jest jej mocnym punktem.

Wśród "plażowiczów" wybór jest jasny. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Może w kolejnym sezonie doczekamy się jeszcze większych sukcesów naszej eksportowej pary? Wierzę, że ich na to stać!

Największe rozczarowanie 2010 roku? Fatalny, nieuczciwy system rozgrywania meczów na mundialu we Włoszech. Do tego mieliśmy brzydkie rozstanie z Castellanim, konflikt w kadrze siatkarek, kilka paskudnych kontuzji. Dobrze, że to już za nami!

Kamil Składowski – Przegląd Sportowy

Jeszcze nie oddałeś swoich głosów? Zrób to teraz!

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved