Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Murek: Powalczymy o coś więcej

Dawid Murek: Powalczymy o coś więcej

fot. archiwum

Plasujących się na drugim miejscu częstochowian w najbliższych dniach czeka wiele grania, przed występem w finale PP rozegrają dwa mecze ligowe. - Mecze z Resovią i Zaksą to będzie dobry sprawdzian przed turniejem w Warszawie - mówi Dawid Murek.

W ubiegłą sobotę, podopieczni Marka Kardosa musieli uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla. Dla jastrzębian, dwa punkty wywiezione z hali Polonia są niezwykle cenne, bowiem zespół, który niedawno przejął Lorenzo Bernardii do końca fazy zasadniczej musi walczyć o awans do najlepszej szóstki ligi. Na odległym biegunie tabeli znajdują się zaś częstochowianie, którzy zajmują drugą pozycję. – Główną przyczyną naszej porażki była dobra gra rywali, którzy zmuszali nas do błędów. Słabiej niż zwykle wypadliśmy w przyjęciu, blok też nie funkcjonował najlepiej. Popełnialiśmy błędy, zaczynaliśmy o nich myśleć i to był początek złego – przyznał dla Gazety Wyborczej Dawid Murek.

Po okresie, w którym częstochowianie mieli nieco więcej czasu na spokojny trening, akademików czeka teraz spory wysiłek. W sobotę rozegrają oni mecz z Resovią, trzy dni później z ZAKSĄ, a w przyszły czwartek rozpoczną swój udział w turnieju finałowym Pucharu Polski. Walkę o to trofeum zainaugurują meczem z bydgoszczanami. – System pucharowy ma to do siebie, że jeden mecz decyduje o tym, że drużyny nie ma w turnieju. My liczymy, że uda nam się wyeliminować Delectę i powalczymy o coś więcej – przyznał kapitan akademików.

Zanim jednak AZS uda się do Warszawy, będzie walczył ze swym sąsiadem z tabeli – Resovią Rzeszów. Zespoły dzielą dwa oczka, więc zwycięstwo częstochowian pozwoli im na zwiększenie dystansu do rywala. Wygrana rzeszowian za trzy punkty zmieni zaś układ tabeli – Ten mecz na pewno będzie się różnił od tego, który rozegraliśmy w pierwszej rudzie. Wygraliśmy wówczas, cieszyliśmy się bardzo, a teraz spodziewamy się, że Rzeszów będzie się chciał za wszelką cenę zrewanżować. Bo wiadomo, że wygrywając za trzy punkty, przeskoczą nas w tabeli. Jedziemy walczyć i wierzymy, że ugramy tam jakieś punkty – stwierdził przyjmujący spod Jasnej Góry.*Cały wywiad z Dawidem Murkiem w Gazecie Wyborczej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved