Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wojciech Kaźmierczak: Rywale dostarczali nam piłki za darmo

Wojciech Kaźmierczak: Rywale dostarczali nam piłki za darmo

fot. archiwum

- W Hiszpanii (...) popełnialiśmy proste błędy, teraz rywale dostarczali nam piłki za darmo - tak dwumecz z Unicają Almeria, zakończony awansem do rundy Challenge Pucharu CEV, ocenił Wojciech Kaźmierczak, środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Zwycięstwo nad Unicają wprawiło wszystkich w dobry nastrój. W Almerii pojedynek był zacięty, a tu wygraliście gładko. Co było kluczem do sukcesu? Wasza dobra dyspozycja, czy może Hiszpanie zagrali poniżej oczekiwań?

Wojciech Kaźmierczak: Generalnie na dziesięć rozegranych meczów, nasz rywal byłby w stanie ugrać z nami trzy sety. Tak właśnie stało się Hiszpanii. Tam popełnialiśmy proste błędy. Teraz rywale dostarczali nam piłki za darmo. Nie kończyli swoich akcji. Popełniali sporo błędów w ataku. My dobrze broniliśmy. Klasę pokazał Piotrek Gacek. Dużo punktów zdobyliśmy też blokiem. Tak samo powinniśmy zagrać w Hiszpanii i wrócić do nas ze spokojną głową.

Po gładkim zwycięstwie w trzech partiach nie obawialiście się, że Hiszpanie zastosowali zasłonę dymną i wszystkie siły rzucą na „złotego seta"? Zagrają zupełnie inaczej i spróbują was czymś zaskoczyć ?– Na pewno mieliśmy trochę nerwów przed decydującą partią. Wiadomo, że gdy przegrywa się trzy sety z rzędu, to później już nic nie ma do stracenia. Spodziewaliśmy się, że nasz rywal będzie chciał w tym „złotym secie" zaatakować. Nie pozwoliliśmy jednak Hiszpanom rozkręcić się. Wyszliśmy zwycięsko z tej rywalizacji i gramy dalej.

Wkrótce poznamy rywala ZAKSY w rundzie Challenge. Na kogo chcielibyście trafić?

– Nieważne z kim zagramy. Jeśli chcemy coś osiągnąć w tym pucharze, to ze wszystkimi musimy wygrywać. W rundzie Challenge Pucharu CEV nie ma słabeuszy. Trafić możemy na bardzo dobrą drużynę albo na trochę słabszą. Niedługo wszystko się rozstrzygnie. Teraz musimy skupić się na meczach w PlusLidze.

*Rozmawiał Grzegorz Łabaj (zaksa.pl)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved