Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Lorenzo Bernardi: To nie było łatwe spotkanie

Lorenzo Bernardi: To nie było łatwe spotkanie

fot. archiwum

- To zwycięstwo doda nam więcej wiary i jest ważne dla dalszych naszych występów - przyznał trener Jastrzębskiego Węgla, Lorenzo Bernardi. - Nieco lepiej zagrywaliśmy i to zdecydowało o naszej wygranej - dodawał Mitja Gasparini, atakujący jastrzębian.

To nie było łatwe spotkanie – mówił po meczu z ACH Volley Bled trener Jastrzębskiego Węgla, Lorenzo Bernardi.Udało nam się wygrać, a to dla nas było bardzo ważne. Kiedy miesiąc temu obejmowałem drużynę, działo się w niej wiele złych rzeczy. To zwycięstwo doda nam więcej wiary i jest ważne dla dalszych naszych występów – mówił włoski szkoleniowiec.

Na pewno nie możemy być zadowoleni, walczyliśmy o pierwsze miejsce w grupie. Staraliśmy się gonić rywali, wyrównać, ale nie byliśmy w stanie. Graliśmy punkt za punkt, zabrakło nam cierpliwości. Mieliśmy słaby atak, kiepsko graliśmy też zagrywką i w przyjęciu – stwierdził trener słoweńskiej ekipy, Igor Kolaković. Byliśmy bardzo blisko rywala, ale w każdym secie oni nam uciekali – potwierdził słowa trenera Andrej Flajs. Traciliśmy mnóstwo energii na to, by ich dogonić. To już druga porażka w tym tygodniu, zabrakło nam cierpliwości. Chcemy atakować mocno, podejmujemy ryzyko i to się obróciło przeciwko nam. Nie potrafiliśmy zmusić przeciwników do zwolnienia tempa gry. Rozczarowaliśmy i siebie, i kibiców – przyznał kapitan ACH Volley Bled.

Nasz zespół zagrał w dobrym rytmie, byliśmy dobrze do tego meczu przygotowani – przyznał Mitja Gasparini.Najbardziej pragnęliśmy awansu do play-off, ale zwycięstwo też było dla nas bardzo cenne, tym bardziej, że dało pierwsze miejsce w grupie. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Zdecydowały szczegóły, nieco lepiej zagrywaliśmy i to zdecydowało o naszej wygranej. Wraz z przybyciem nowego trenera zmieniły się nam treningi. Praca z nim jest fantastyczna, wszyscy czujemy, że się rozwijamy, popełniamy coraz mniej błędów. Kiedy jeszcze trochę potrenujemy i poprawimy kilka elementów, będziemy groźni dla każdego – zapowiada atakujący Jastrzębskiego Węgla.źródło: ach-volley.si, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved