Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michał Winiarski: Stać nas na wiele

Michał Winiarski: Stać nas na wiele

fot. archiwum

Mimo naporu meczów i coraz trudniejszych rywali, Skra mierzy wysoko w europejskich pucharach. Wojnę "ze wszystkimi o wszystko" zapowiada przyjmujący Skry, Michał Winiarski. - Jesteśmy przygotowani na walkę z każdym rywalem - mówi.

Stać was na prawdziwy sukces w europejskich pucharach?

Michał Winiarski:Nie powiem, że możemy wygrać Ligę Mistrzów lub że na pewno awansujemy do wymarzonego Final Four, bo znakomitych ekip jest sporo. Jesteśmy przygotowani na walkę z każdym rywalem. Stać nas na wiele, ale zdajemy sobie doskonale sprawę, że od drugiej rundy poprzeczka jeszcze bardziej się podniesie. Dlatego każdy scenariusz jest możliwy.

Czujecie niedosyt po przegranym rewanżowym spotkaniu z Trento?Szkoda drugiego seta, którego mogliśmy wygrać. Wtedy sprawa ostatecznego wyniku byłaby otwarta. Natomiast krzywdząca decyzja sędziów w czwartej partii podcięła nam skrzydła. Graliśmy skuteczną siatkówkę i taki werdykt często kieruje grę na zupełnie inne tory. Potem zaczęły się mnożyć błędy własne. Nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji i widać było konsekwencje. Zjadły nas nerwy i nie zdołaliśmy przejść obok tego co się wydarzyło. Wszystko się posypało.

Dobrze, że ten mecz o niczym nie przesądzał.

To prawda, ten mecz był zdecydowanie bardziej ważny dla Trento, niż dla nas, ale my bardzo chcieliśmy go wygrać. Nie udało się. Siatkarze BetClic są niezwykle mocni psychicznie, ale ja nie chcę na nic zwalać winy. Bolą nas krzywdzące decyzje arbitrów, które pociągają czasami za sobą przykre konsekwencje. Na tym meczu świat się dla nas nie kończy, ale pozostaje żal.

Cały wywiad Małgorzaty Gotowiec w Sporcie

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved