Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jacek Nawrocki głównym i… jedynym kandydatem na selekcjonera

Jacek Nawrocki głównym i… jedynym kandydatem na selekcjonera

fot. archiwum

We wtorek po raz pierwszy prezesi PZPS rozmawiali z trenerem Skry Bełchatów Jackiem Nawrockim o objęciu przez niego posady selekcjonera reprezentacji Polski. Dopiero jeśli Nawrocki się nie zgodzi, rozpoczną się poszukiwania poza granicami kraju.

Jeśli nowy trener reprezentacji Polski zostanie oficjalnie przedstawiony na gali „Siatkarskich Plusów", która odbędzie się 22 stycznia w Warszawie, na pewno będzie to Jacek Nawrocki. Z ustaleń Przeglądu Sportowego wynika, że działacze Polskiego Związku Piłki Siatkowej nie mają w tej chwili innego kandydata do objęcia stanowiska selekcjonera. Jeśli nie dojdzie do porozumienia ze szkoleniowcem Skry, poszukiwania zaczną się niemal od zera. – Co się stanie, jeśli Nawrocki nie zaakceptuje naszej propozycji? Będziemy musieli szukać wśród trenerów zagranicznych i raczej nie zdążymy przed galą sfinalizować sprawy – mówił prezes PZPS Mirosław Przedpełski przed rozpoczęciem pertraktacji, do których doszło wczoraj w Łodzi.

Szefowie związku są zdeterminowani, by Nawrocki objął kadrę seniorów. Gotowi są nawet zgodzić się, by łączył pracę w PGE Skrze i reprezentacji. Ale ta opcja ma przeciwników w wydziale szkolenia. To jednak nic nowego, bo taki model obowiązuje w wielu krajach. W Brazylii Bernardo Rezende prowadzi jeden z kobiecych zespołów klubowych. We Włoszech nowy selekcjoner Mauro Berutto na co dzień jest szkoleniowcem Lube Banki Macerata, podobnie zresztą jak Radostin Stojczew, prowadzący Trentino i od niedawna reprezentację swojego kraju. – Nie wykluczam, że trener Nawrocki może być brany pod uwagę, będę o tym rozmawiał z prezesem Przedpełskim – mówi cytowany przez Super Express Konrad Piechocki, prezes PGE Skry Bełchatów. – To by jednak oznaczało mnóstwo nowych obowiązków na dwóch frontach, nie wiem, czy Jacek będzie chciał i mógł temu podołać. To bardzo trudna decyzja.

Jadę właśnie po treningu do hotelu i tam mam się spotkać z prezesami. Po raz pierwszy usłyszę od nich jakie mają propozycje. Do tej pory o tym, że mam zostać selekcjonerem dowiadywałem się od dziennikarzy, którzy zadawali mi trudne pytania – opowiadał Nawrocki, który szykował drużynę do ostatniego grupowego meczu Ligi Mistrzów przeciwko Rematowi Zalau. Zaraz po wieczornym treningu zostawił jednak na chwilę opracowywanie strategii na mecz z Rumunami i usiadł do rozmów z działaczami. Trwały one do późnych godzin nocnych i zainteresowane strony nie poinformowały o ich efektach.źródło: Gazeta Wyborcza, Przegląd Sportowy, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved